• Головна
  • Скільки буковинців цьогоріч змінили своє ім`я та прізвище
Статистика
13:09, 22 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Скільки буковинців цьогоріч змінили своє ім`я та прізвище

Статистика
Скільки буковинців цьогоріч змінили своє ім`я та прізвище

За даними відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області, із початку нинішнього року 700 буковинців змінили своє ім’я та прізвище. Право на зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи передбачено статтею 295 Цивільного кодексу України. Про це повідомляє Чернівецька ОДА, пише 0372.ua.

Нагадуємо, раніше ми писали: У МОЗ хочуть посили відповідальність за злочини проти медиків

Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) ім’я.

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я за згодою батьків або одного з них у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

А з 1 січня 2021  громадяни, які досягли 16 років, зможуть  змінювати і по-батькові.

Як повідомляє Південно-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, змінити по батькові можна буде і з 14 років, але лише за згодою батьків чи піклувальників; згоди одного з батьків буде достатньо, якщо другий помер, безвісти зник, визнаний недієздатним чи позбавлений батьківських прав. Якщо один з батьків виступає проти, то спір між ними вирішуватиме суд або орган опіки чи піклування.

Читайте також:Додому на свята: на кордоні з ЄС черги через повернення українців

Україна почала імпортувати ліс-кругляк з Євросоюзу

#прізвище #ім`я #зміна #2020 #буковинці
Оголошення
live comments feed...