• Головна
  • Міжнародний день рідної мови: свято на Буковині
Релаксні новини
07:42, 21 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Міжнародний день рідної мови: свято на Буковині

Релаксні новини
Міжнародний день рідної мови: свято на Буковині

Міжнародний день рідної мови, також Міжнародний день материнської мови  — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі, пише 0372.ua.

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.

21 лютого в православ’ї шанують пророка Захарія. За народним календарем дата отримала назву день Захарія, іменини серпа, Захарій Серповидець.

Тим, хто живе на землі і займається сільським господарством, сьогодні потрібно полагодити та серпи нагострити до нового сезону. Хто проживає у квартирах, не забудьте в цей день поточити ножі, тоді весь рік у хаті буде благополуччя, достаток і удача.

Міжнародний день рідної мови: свято на Буковині, фото-1

Всі металеві ріжучі предмети наші предки сприймали, як надійний захист від нечистої сили, тому і відносилися до них з повагою. А ще вірили, що в свій день сам Захар Серповидець спускається з небес на землю і перевіряє, як підготували господарі сільський інструмент до весни і літа.

21 лютого намагаються не призначати хірургічних операцій (якщо тільки крайній випадок), також не варто ходити до стоматолога, краще перенести візит на інший день. Вважається, що сьогодні результат після оперативного втручання буде невдалим.

21 лютого: прикмети і повір’я на Захарія Серповидця

  1. Щоб жнива проходила легше, необхідно серп окропити святою водою.
  2. У цей день жінки моляться святому Захарію, просячи про вдалу жниву. Вірили, що молитви будуть почуті.
  3. Якщо молодий місяць серп показав, то чекай доброго врожаю.
  4. Щоб весь наступний рік був вдалим і багатим, жителям сіл потрібно привести в порядок серпи, а городяни можуть наточити ножі.
  5. Торги для ремісників 21 лютого будуть вдалими.
  6. В цей день не можна пломбувати зуби і проводити хірургічні операції. Вважається, що лікування не піде пацієнтові на користь.
  7. Знахарі на Захарія знімають пристріт. День для цього вважався вдалим. Ще не можна нікому заздрити, інакше наврочити людині, а пристріт згодом до вас повернеться.
  8. У лютому прийнято було грати весілля і організовувати молодіжні посиденьки.

21 лютого День ангела святкують: Олександр, Андрій, Захар, Макар, Петро, Сава, Семен, Сергій, Степан, Федір.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято 21 лютого #день мови #день янгола 21 лютого
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...