
жінка в науці
12:21, 11 лютого 2021 р.
Надійне джерело
"Треба вміти приймати виклики нарівні з чоловіками": викладачка Чернівецького національного університету про жінок у науці
жінка в науці

Любов Мельничук / фото з фейсбук
У ХХІ столітті, у часи глобального та інформаційного суспільства, у багатьох сферах вже панує ґендерна рівність та відкриті можливості для всіх. Наука не є винятком, адже тут багато жінок змогли себе зреалізувати як успішні науковиці. Проте шлях у науку все ж для жінок важчий, а ніж для чоловіків, про що піде мова у матеріалі 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що Чернівецький національний університет отримав майже півтора мільйона доходу від депозитів
Прокладати собі шлях в науку вдавалося жінками в усі часи. "Однак у ХХІ столітті, коли є безліч пристроїв, що полегшують виконання побутових потреб та обов’язків, цей шлях став ще доступнішим, потрібні лише дисциплінованість, відповідальність та далекоглядність", - розповідає нашій кореспондентці кандидатка політичних наук, викладачка кафедри міжнародних відносин та директорка Центру румунських студій Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Любов Мельничук.
Наша співрозмовниця працює в науковій сфері вже досить давно і свій шлях обрала свідомо. Наукова та викладацька діяльність - нероздільні речі у вищій освіті. Проте, як зазначає Любов Мельничук, заняття зі студентами в принципі ведуться у визначені години, а на наукову діяльність витрачаєш вечірні, часом нічні години, вихідні і свята.
Слово "наука" в українській мові жіночого роду і цим все сказано, адже так багато чоловіків закохуються в неї на все життя і тільки ті, які пізнають її глибину досягають надзвичайних наукових висот і знаходять істини цього безмежного світу. Але, на щастя, в цій царині є не менш поважне місце і для жінок, - ділиться своїми думками науковиця.
Вона зауважує, що говорити про видатних жінок в науці, яких всі чудово знають, варто, але не всі усвідомлюють, що їх шлях у цій сфері не був легкий. Наша співрозмовниця закцентувала увагу саме на викликах, що постали перед жінками-науковицями в новому тисячолітті.
Перш за все, це вміння поєднати науку та особисте життя, адже щаслива жінка – успішна жінка. Написання кандидатських чи докторських дисертацій, наукових статей потребує не тільки фізичних і моральних сил, а найголовніше - підтримки близьких, які зрозуміють важливість справи і прагнень жінки і візьмуть на певний час на себе, наприклад, певні хатні обов'язки тощо, - каже викладачка.
З іншого боку, зазначає науковиця, жінка має вміти прийняти всі труднощі на рівні з сильною статтю та не впадати в "депресію".
Як на мене, перевага жінки в тому, що вона мислить зовсім по-іншому, ніж чоловік. Те, що для чоловіка здається неможливим, часто для жінки є лише ще однією перепоною, - говорить Любов Ністорівна.
Стається й так, що часто жінку в науці складно приймають у чоловіче наукове коло, адже вважають, що її справа займатися сімейним побутом. Проте така ситуація складається не увсіх наукових галузях. Зрештою, викладачка Чернівецького університету наголошує, що не менш важливим серед труднощів для жінок у науковій сфері є визнання їх наукових доробків та досягнень. Однак для подолання таких стереотипів жінкам потрібно ще більше працювати.
Принагідно зауважимо, що ми також поцікавилися представленням жінок у професорсько-викладацькому складі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Як пояснила нам начальниця відділу кадрів університету Наталія Яценюк, станом на кінець 2020 року у виші працює 1035 викладачів. З них жінки складають 61 % (629 осіб), а чоловіки - 39 % (406 осіб).
Читайте також: Шкарлет пояснив як школярі навчатимуться до закінчення карантину
У Чернівецькому університеті визначилися із формою навчання у другому семестрі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:25
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, Сьогодні
17:06, 13 березня
14:58, 3 березня
12:53, 14 березня
1
live comments feed...
Коментарі