• Головна
  • Як навчитися ставитися до всього простіше: корисні поради буковинцям
Поради
19:05, 19 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Як навчитися ставитися до всього простіше: корисні поради буковинцям

Поради
Як навчитися ставитися до всього простіше: корисні поради буковинцям

Життя багатьох людей складається з суцільних переживань: вони починають переживати, ледь відкривши очі вранці, турбуються весь день, тривожні думки не дають заснути вночі. І приводів для занепокоєння у них предостатньо, причому вирішивши одну яка турбує їх проблему, вони тут же знаходять іншу, пише 0372.ua з посиланням на busines.in.ua.

Взагалі кожна людина має безліч приводів для занепокоєння. І ці приводи можуть бути як незначними, так і серйозними. Нас може переслідувати як тривога за близьких і своє майбутнє, страх хвороби, так і переживання з приводу кривого слова співробітника або косого погляду начальника і т. д.

Які ж установки слід собі дати, щоб дивитися на життя простіше і перестати турбуватися з приводу і без?

1. Не драматизуємо події

Є такий вираз – «робити з мухи слона». Його вживають, коли говорять про перебільшення, надання чомусь невиправдано великого значення. Воно підходить і до випадку, коли ми заганяємо себе переживаннями з приводу власних промахів, значно перебільшуючи їх масштаб.

Психологи стверджують, що драматизація подій властива людям, яким батьки з дитинства дали установку, що життя – це суцільна низка труднощів, які потрібно долати. У результаті такі люди, по-перше, відчувають потребу перед кимось звітувати про свої дії по боротьбі з труднощами, а, по-друге, потребують позитивної оцінки цих дій. І, таким чином, ставлять себе в залежність не тільки від самої події, перебільшуючи його значущість, а й від думки оточуючих.

Як навчитися ставитися до всього простіше: корисні поради буковинцям, фото-1, Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

2. Не домислюємо

Нам здалося, що на нас косо подивилися, і ось ми вже вибудовуємо в голові мало не теорію змови: начальник хоче нас звільнити, співробітники будують підступи і т. д. Не краще, якщо на нас з посмішкою гляне перехожий – ми домислюємо, що з нашою зачіскою або одягом щось не в порядку, раз це так його розсмішило. І настрій на весь день зіпсований.

 Перехожий, швидше за все, посміхався своїм думкам, а співробітник міг бути просто не в настрої. Вигадуючи за інших, ми перебільшуємо свою роль у житті інших людей, адже кожен зайнятий насамперед самим собою.

Якщо ж нас дуже турбують якісь недомовки у відносинах, то краще делікатно поцікавитися, чим вони викликані, ніж мовчки переживати. Недарма кажуть, що найкоротший шлях – це прямий.

3. Не налаштовуємо себе на негатив

У братів Грімм є казка «Розумна Ельза». Молода дівчина, яку оточуючі вважали надзвичайно розважливою, бачила майбутнє в похмурих тонах і заражала своїм настроєм оточуючих. Наприклад, спустившись в льох, вона помітила кирку, залишену будівельниками, і нафантазувала, як вийде заміж, народить дитину, а потім його вб’є ця кірка, яка впаде на нього зі стіни. Малюючи в голові такі похмурі картини майбутнього, вона заливалася гіркими сльозами. Ельза таки вийшла заміж, але дитину так і не народила, тому що перш зійшла з розуму і втекла з села.

До речі, у психіатрії є поняття – «синдром розумної Ельзи». Нею називають стан незрозумілої тривоги за майбутнє, яке бачиться в песимістичних тонах.

Адже, напевно, у кожного в оточенні знайдеться не одна людина, яка бачить майбутнє в похмурому світлі або будь-якій дії передрікає негативний результат. І, таким чином, отруює песимізмом не тільки своє життя, але і життя друзів і близьких. Якщо ця якість притаманна нам, то скоріше позбавляємося від нього.

Як навчитися ставитися до всього простіше: корисні поради буковинцям, фото-2, Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

4. Живемо сьогоденням, а не минулим

Багато людей подумки повертаються до неприємних подій минулого, переживаючи негатив знову і знову. Вони не можуть забути образи, завдані ним колись. Є навіть вираз – «збирати образи».

Психологи вважають, що подібне «накопичення» викликає ряд захворювань, у тому числі й онкологічних. Життєва енергія витрачається на прокручування в голові неприємної ситуації, на внутрішній діалог із кривдником, якому ми намагаємося подумки дати гідну відповідь

Кажуть, що подібне притягує подібне. Коли ми постійно дратуємося і накопичуємо образи, то перетворюємося в страшний клубок нервів, притягаючи до себе нових кривдників. І вихід з цього замкнутого кола один: забути старі образи, не згадувати про кривдника, думати про хороше, починати день з посмішки, залучаючи в своє життя позитив і добро.

5. Не узагальнюємо

Зазнавши одну за одною кілька невдач, ми подумки нагороджуємо себе званням невдахи. А зациклившись на невдачах, ми тим самим знову налаштовуємо себе на негативний результат, ускладнюємо собі життя.

Причому образи від поразок чомусь залишаються в нашій пам’яті набагато довше, ніж радість від досягнень.

Щоб не забувати про все хороше, що сталося в нашому житті, можна завести щоденник, де відзначати свої здобутки і приємні життєві моменти, нехай і незначні. У важкі хвилини ці записи змусять нас посміхнутися і допоможуть відновити душевну рівновагу.

Як навчитися ставитися до всього простіше: корисні поради буковинцям, фото-3

6. Позбавляємося від перфекціонізму

Перфекціоністи – люди, які за що б не взялися, прагнуть все зробити ідеальним чином. Причому цей перфекціонізм може бути спрямований і на оточуючих, до яких вони пред’являють завищені вимоги. Нерідко перфекціоністи самі залежать від думки інших людей, тому що відчувають потребу в похвалі і відповідно чужих очікувань.

Таке прагнення досягти ідеалу нерідко приймає патологічну форму і може викликати нервовий розлад. «Досконалості немає меж», тому перфекціоніст рідко коли буває задоволений результатом. Радіти справжньому він не здатний, тому що його переслідує відчуття незадоволеності, недосконалості і нескінченний пошук ідеалу.

Жити простіше – значить навчитися приймати світ таким, який він є.

7. Не заганяємо себе в жорсткі рамки правил

Всі ми маємо певні обов’язки і вдома, і на роботі. І це нормально. Але говорячи собі «треба», «повинен» або «мала», бо так велять якісь правила, здаються непорушними, ми часом не замислюємося, чи справді ми «повинні» робити так, як вони наказують. Слідуючи їм, іноді ми переступаємо через свої бажання і ускладнюємо собі життя, тому що відмовляємося від власних бажань і втрачаємо власні можливості.

Читайте також: Будь у тренді: в Instagram з'явилася маска Лесі України (ФОТО)

Єрусалим завіяло снігом вперше за вісім років (ФОТО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#як ставитися простіше до всього #погляди на життя #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...