• Головна
  • Верховна Рада України посилила захист від сексуальної експлуатації дітей
Закон
15:01, 19 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Верховна Рада України посилила захист від сексуальної експлуатації дітей

Закон
Верховна Рада України посилила захист від сексуальної експлуатації дітей

Верховна Рада ухвалила довгоочікувані законодавчі зміни, які суттєво посилять захист від сексуальної експлуатації дітей як найуразливішої категорії населення. Про це повідомляє Урядовий портал, пише 0372.ua.

У результаті прийняття Закону щодо імплементації в українському законодавстві положень Ланцаротської конвенції, для оперативників Кіберполіції максимально спрощується практичний аспект виявлення, документування та кримінального переслідування злочинців, які виробляють та розповсюджують насильницький контент за участю дітей. Законодавчі новели в результаті дозволять уникати безкарності для такої категорії злочинців.

Провідні експерти працювали над розробкою законопроекту на майданчику МВС. Законодавчі ініціативи, з-посеред іншого, стали реакцією на надзвичайну складність збирання доказів та доведення злочинного умислу в судах у справах стосовно сексуальної експлуатації та насильства щодо дітей. Недосконалість законодавства, що раніше фактично дозволяла завантажувати такий контент для «власних потреб», давала змогу стороні захисту під час судового процесу тиснути на відсутність злочинного умислу в діях підзахисних.

Хоча це питання виносили на розгляд двох попередніх скликань Верховної Ради, однак відповідні законодавчі зміни ухвалили тільки тепер. Цьому сприяло залучення до розроблення законопроекту №3055 широкого кола стейкхолдерів, зокрема кіберполіцейських, фахівців МВС та інших центральних органів виконавчої влади, експертів – криміналістів з науково-дослідних установ МВС, а також міжнародних партнерів та неурядових організацій. Доволі ефективною виявилася також адвокаційна кампанія щодо просування зазначеного законопроекту, яка передбачала проведення круглих столів та експертні обговорення з профільними фахівцями та депутатським корпусом.

За результатами проведеної фахівцями Ради Європи та ОБСЄ експертизи законопроект № 3055 повністю відповідає вимогам Ланцаротської конвенції, що дозволить Україні виконати свої міжнародно-правові зобов’язання.

Читайте також: За нинішніми показниками Буковина може опинитися у "помаранчевій" зоні карантину

Потрібні найдорожчі у світі ліки для малюка: буковинців просять про допомогу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сексуальна експлуатація #закони #Верховна Рада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...