• Головна
  • Буковинці можуть долучитися до розробки Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору
Стратегія
21:08, 26 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Буковинці можуть долучитися до розробки Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору

Стратегія
Буковинці можуть долучитися до розробки Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору

Буковинці можуть долучитися до розробки Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Над її розвитком працюють експертні групи, що складаються із представників громадських організацій, благодійних фондів, органів влади та науковців з різних куточків країни, пише 0372.ua з посиланням на інформацію Чернівецької ОДА.

Підготовка документу реалізується у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні». 

Згідно всеукраїнського опитування, яке провели у 2020 році Київський міжнародний інститут соціології та ГО «Безбар’єрність», 77% українців вважають актуальним вирішення питання доступності. Понад 60% опитаних траплялися бар’єри у житті.

Як показало соціологічне опитування, з обмеженнями у житті сьогодні стикаються не лише люди з інвалідністю. Серед вразливих груп – молодь, родини з дітьми, літні люди. 

Наприклад, майже половина опитаних вважають, що люди віком старше 55 років найчастіше стикаються з бар’єром при працевлаштуванні. Майже 40% респондентів вважають бар'єром бюрократію при оформленні різних довідок та інше. 

Саме тому фокусуватися майбутня стратегія буде одразу на шести вимірах безбар’єрності – не тільки у фізичному просторі, а й в соціальній, освітній, економічній, громадянській та цифровій площинах.

Досвід розвинених країн доводить, що подібні стратегії дієво впливають на розв'язання проблеми бар'єрів. Наприклад, показовою є практика Естонії, де існує окрема Стратегія навчання впродовж життя-2020. Йдеться про створення можливостей для навчання на всіх рівнях, а також підтримання індивідуального розвитку кожного учня та вдосконалення навичок творчості й підприємництва. 

До розробки цього документа може долучитися кожен. Свої пропозиції, ідеї, напрацювання  щодо стратегічного розвитку безбар’єрного простору в Україні можна залишити за посиланням  https://forms.gle/HAsHvLWKBDk3pZDi8

Читайте також: Державний борг України у січні виріс на більш ніж шість мільярдів гривень

Депутати міськради просять Укрзалізницю збільшити кількість потягів з Чернівців на Київ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору #ОДА #ініціатива
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...