• Головна
  • "Бог простить, і я прощаю" - традиції та звичаї Прощеної неділі
Традицій
08:51, 14 березня 2021 р.

"Бог простить, і я прощаю" - традиції та звичаї Прощеної неділі

Традицій
традиції та звичаї Прощеної неділі

традиції та звичаї Прощеної неділі

Останній день масляного тижня називається прощеною неділею. Цьго року Прощена неділя припадає 14 березня, пише 0372.ua.

В цей день прийнято просити вибачення один у одного за всі образи, спричинені на протязі року.

Здавна є твердження, що якщо немає взаємного прощення образ, то піст, зведений до простого утримання від їжі, втрачає свій високий сенс. Яким би тривалим він не був - а Великий піст триває аж цілих сім тижнів! - аскетизм і позбавлення можуть і не бути зараховані Богом як справи віри і покаяння. Тому треба в першу чергу прощати інших і просити вибачення самому. 

Історія Прощеної неділі

14 березня 2021 року християни будуть просити один в одного пробачення і самі намагатися щиро пробачити всіх, на кого тримали образу, щоб розпочати Великий піст з чистими помислами, зосередившись на духовних переживаннях. Але з чого все почалося?

Традиція просити вибачення у кожного близького цього дня пішла від єгипетських ченців. Щоб підсилити подвиг молитви і підготуватися до світлого свята Великодня, вони розходилися по одному по пустелі на всі сорок днів посту.

Деякі з них вже не поверталися назад: хтось був роздертий дикими звірами, інші загинули в пустелі від спраги. Тому ченці просили один у одного вибачення за всі навіть мимовільні образи, як перед смертю.

З часом ця традиція перейшла в богослужіння Церкви. Під час літургії, до речі, в цей день згадують про вигнання Адама і Єви з раю.

Традиції та звичаї Прощеної неділі

За традицією, в цей день потрібно тричі попросити вибачення у кожної знайомої людини.

"Бог простить, і я прощаю". - кажуть зазвичай у відповідь.

Проте в цей день готують до посту не тільки душі, але й шлунки, адже в найближчі півтора місяці це останній день, коли можна їсти скоромну їжу, нехай вже і без м'яса. А тому млинці, риба та інші гастрономічні смаколики - невід'ємна частина свята (до речі, Прощена неділя припадає на останній день Масляної).

Вважається, що потрібно сісти за стіл сім разів - за кількістю тижнів Великого посту. До речі, є повір'я, за яким після вечері в цей день не прийнято прибирати зі столу. Тоді протягом усього року в родині все буде спокійно і щасливо.

З давнини у Прощену неділю прийнято ходити на могили померлих родичів. Там люди залишають якісь гостинці і подарунки для близьких людей, які пішли з життя, і просять про допомогу.

Читайте також: ТОП-5 областей за кількістю народжень: де в Україні зареєстрвовано найбільше малюків протягом лютого?

У світі відбувається пік народжуваності близнюків - дослідження

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прощена неділя #традиція #свята
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...