• Головна
  • Як убезпечити банківську картку від шахраїв?
Новини компаній
13:05, 23 березня 2021 р.

Як убезпечити банківську картку від шахраїв?

Новини компаній

Якщо раніше в нашій країні були популярні паперові гроші, то в наш час їм на зміну успішно прийшли банківські та електронні картки, котрі потроху витісняють із кишень українців звичні їм гаманці. Ось чому не дивно, що сучасні шахраї не припиняють активних пошуків найрізноманітніших способів привласнення собі чужих коштів із банківських карток та відповідно інших електронних носіїв.

З цієї причини пропонуємо вам ознайомитися із десятьма важливими правилами безпечного зберігання коштів на банківській картці. Крім того правила будуть корисні також під час оплати покупок в інтернеті, ну а ще з них ви дізнаєтеся про правильне користування банківською картою, таким чином щоби можна було захистити свої гроші від привласнення їх шахраями.

Як убезпечити банківську картку від шахраїв?, фото-1

10 важливих правил, про котрі необхідно знати кожному

1) Перше правило полягає у тому, аби прив'язати сім-карту свого мобільного оператора до паспорту громадянина України. Номер мобільного телефону – це основний ключ для цифрової ідентифікації. Ось чому важливо потурбуватися про захищення фінансового телефонного номеру від заміни сім карти, зробіть його іменним. Для того аби можна було зробити ваш телефонний номер іменним, необхідно використати ваш паспорт та ІПН. Разом із ними відвідайте відділення оператора зв'язку та пред'явивши паспорт й ІПН проведіть заміну.

Таким чином ви гарантовано збережете свій номер від шахраїв, котрі в іншому випадку можуть у будь-який час вкоїти злочин стосовно вас, викравши ваші особисті кошти. До речі шахрайство з банківськими картами завдячуючи крадіжці фінансового номеру є одним із найнебезпечніших способів викрадення грошей із банківських карток.

2) Ні в якому разі не варто повідомляти дані своєї карти незнайомим вам людям. Навіть якщо до вас телефонують начебто представники банку в якому ви обслуговуєтесь. Пам'ятайте працівники цієї установи ніколи не телефонують клієнтам з тих чи інших причин. Раптом до вас зателефонувала незнайома особа та представилася працівником банку й повідомила, що з вашою карткою проводяться шахрайські дії (хтось намагається зняти кошти у банкоматі й т.д.), можете бути певні – це і є шахрай.

3) Завжди перевіряйте URL. Краще ніколи не клікати яких підозрілих посиланнях. Ще краще буде якщо ви візьмете собі за звичку перевіряти всі адреси, зберігати посилання та відповідно робити скріни тих сторінок, на яких ви сплачуєте кошти та вводите свої персональні дані. Якщо ж раптом виявиться, що та чи інша сторінка шахрайська, ваші завбачливі дії допоможуть не лише розслідувати протиправні дії, але й, можливо, навіть повернути ваші гроші. Шахраї надто вже полюбляють для введення в оману своїх жертв використовувати фішингові посилання та веб-ресурси, що вже надто важко відрізнити від справжніх.

4) Зверніться у відділення свого банку та замовте перевипуск картки із електронним чіпом. З картками на яких є магнітна стрічка набагато легше проводити шахрайські дії. Натомість шахрайство з банківськими картами оснащеними чіпом через банкомати непоширене, оскільки їх значно складніше підробити на відміну від звичних нам магнітних. Цікаво, що якщо раптом шахраї викрали ваші гроші із картки з чіпом, банк зобов'язаний відшкодувати вам усю суму. В той же час якщо кошти були викрадені із картки з магнітною смугою, гарантії повернення викрадених коштів немає.

5) Оформіть для себе декілька додаткових карток. Для прикладу можна оформити карту для інтернет платежів на якій ви ніколи не будете тримати великих сум грошей. Можна також встановлювати ліміти на карти і т.д.

6) Слачуйте за послуги телефоном за допомогою безконтактних платежів Google Pay чи Apple Pay. Так не лише набагато зручніше, але й куди безпечніше.

7) Найкраще проводити необхідні вам транзакції виключно в захищених мережах або іншими словами на офіційних сайтах. Запам'ятайте ніколи не варто купувати ніякі товари якщо той чи інший інтернет-сайт використовує застарілий протокол «http» замість нового та безпечного інтернет протоколу «https.

8) Багато хто чомусь нині полюбляє зберігати пінкод від банківської карти разом із карткою. Цього робити категорично не можна. Точно также як і записувати пінкод на карті або ж носити паперову записку в мобільному телефоні чи у гаманці. Можна звичайно зберігати його у телефоні, але за тієї умови що у вас є захист екрану спеціальним блокуванням.

9) Не варто вірити в несподіваний виграш кругленької суми грошей або ж транспортних засобів. Пам'ятайте, що 100%-ві шахрайські схеми в інтернеті передбачають прохання для початку переказувати порівняно невеликі щодо кінцевої суми виграшу кошти, за умовою що після цього ви заберете свій приз.

Ну й останнє 10-те правило полягає у тому аби слідкувати за автоматичними платежами. Досить велика кількість сучасних інтернет-сервісів характеризуються автоматичним зйом плати за послуги кожного місяця. Примітно що про зняття коштів при підключенні вони не повідомляють або ж повідомляють, проте надто вже непримітно для споживача.

Першоджерело: https://financer.com/ua/bezpeka-kreditok/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...