• Головна
  • Через глобальне потепління міськрада Чернівців планує висадку пальм на Центральній площі
Пальми
07:45, 1 квітня
1
Надійне джерело

Через глобальне потепління міськрада Чернівців планує висадку пальм на Центральній площі

Пальми
Через глобальне потепління міськрада Чернівців планує висадку пальм на Центральній площі

У зв'язку зі світовим глобальним потеплінням міськрада Чернівців планує висадку пальм на Центральній площі міста, пише 0372.ua.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

Посадку пальм планують провести вже цього року, адже за прогнозами науковців вже за 10-20 років Чернівці можуть опинитися у  субтропічному кліматі, який добре підходить для вирощення цих рослин. 

Наразі управління контролю за благоустроєм міста визначає який сорт пальм найкраще використати. Відомо, що обирають між фініковою та кокосовою.

Зазначається, що якщо депутати міськради проголосують за таке рішення, плоди пальми - кокосові горіхи, щороку збиратимуть та продаватимуть на ярмарці для місцевих жителів, а вилучені кошти витрачатимуть на ремонт чернівецьких доріг, що дозволить зекономити значну частину бюджетних коштів.

Кокосова пальма починає плодоносити з 7—9 років і продовжує близько 50 років, тож за підрахунком економістів, через 7 років Чернівці зможуть отримувати до 200 тисяч гривень за рік, при умові висадки всього 5 пальм.

Йдеться також про те, що пальми у майбутньому садитимуть і у місцевих парках. Розробляється проєкт по висадці пальм і на Проспекті Незалежності, який за прогнозами експертів за 7 років виглядатиме приблизно так:

Для того щоб дерева добре прижилися, закуповувати саджанці та проводити посадку управління контролю за благоустроєм міста планує з турецькими колегами. Стамбульські пальми прибудуть у Чернівці вже у червні цього року.

Першу посадку планують здійснювати з усіма урочистостями та запросити працівників ботанічного саду для відкриття алеї, проте все залежатиме від епідеміологічної ситуації з коронавірусом у Чернівцях.

Щоб вандали не пошкодили дерева та не зривали з них кокоси, навколо пальм патрулюватимуть поліцейські. 

Управління контролю за благоустроєм міста сподівається на те, що чернівчани будуть дбати про дерева та не дозволятимуть нікому завдавати їм шкоди. А сайт міста Чернівці 0372.ua сподівається на те, що ви зрозуміли наш жарт і добряче посміялися з такої важливої новини. З 1 квітня вас, друзі!

Читайте також: Завершення "Модернізації вуличного освітлення міста Чернівці"

Слідом за Чернівцями: проти "червоної" зони протестують підприємці Ужгорода (ФОТО)

#пальми #Центральна площа #висадка пальм
Оголошення
live comments feed...