• Головна
  • Чернівецька область отримала ще вісім сучасних "карет" швидкої (ФОТО)
нові автомобілі
15:29, 7 квітня
Надійне джерело

Чернівецька область отримала ще вісім сучасних "карет" швидкої (ФОТО)

нові автомобілі
Чернівецька область отримала ще вісім сучасних "карет" швидкої (ФОТО)

Вісім сучасних автомобілів екстренної медичної допомоги класу "В" з дефибріляторами, кардіографами та кисневим забезпеченням презентували у Чернівцях. Чотири нових "карети" швидкої поїдуть у райони області, а інші забезпечуватимуть надання екстренної меддопомоги мешканцям Чернівців, пише  0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що В одній із буковинських районних лікарень запрацювала сучасна киснева станція (ФОТО)

Про це йшлося під час брифінгу у Чернівецькому обласному центрі екстреної меддопомоги та медицини катастроф у середу, 7 квітня. Як розповів керівник Центру екстреної медичної допомоги Володимир Єленєв, усі автомобілі закупили за кошти НСЗУ. 

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

Центр отримав ще 8 автомобілів екстренної медичної допомоги класу "В", які були закуплені за кошти Національної служби здоров’я України. Договори були заключні ще у 2020 році на 22 автомобілі: 6 отримали у 2020 році, 8 – минулого місяця і це останніх 8 ми сьогодні презентуємо, - сказав він. 

Єленєв додав, що чотири "карети" швидкої поїдуть у Герцу, Лужани, Новодністровськ, Тереблече і 4 залишаться у Чернівцях. Зазначимо, що авто оснащені всім необхідним для надання екстреної допомоги відповідно до державного стандарту класу "В", зокрема дефібриляторами, кардіографами. І що найголовніше - всі автомомобілі забезпечені киснем для транспортування хворих з дому до медичного закладу, які потребують кисневої дотації з підозрою або підтвердженим COVID-19.

Старі машини, які виїжджають на лінію, ми ремонтуємо, і, впершу чергу, замінюємо старі УАЗи. Машини, які ми отримали напередодні, вже працюють замість старих УАЗів. Сподіваємося, що в області вже не залишиться страих УАЗів, хіба що у найвіддаленіших районах, де нова машина не доречна, - зазначив керівник центру.

Зі слів очільника Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Олега Чорного, за останніх 5 років вперше відбувається оновлення автопарку екстреної медичної допомоги. До кінця року від МОЗ отримають ще 23 авто.

Підкреслю, що екстрена медична допомога, отримуючи нові автомобілі, віддає їх у віддалені райони області, села. На плечі ектренки у період ковіду лягло велике навантаження. Траплялися випадки, коли доводилося вести пацієнтів і за 60 км від Чернівців, щоб аврятувати їм життя. Тому оновлення автопарку по всій області є першочерговим, - підкреслив Чорний.

Зауважимо також, що отримані автомобілі марки "Сітроєн" є 6-ступінчастими, з дизельними моторами (2.0 дизель). Як зазначив старший механік Центру Олександр, вони служитимуть довше, на відміну від вже старих УАЗів, які ремонтують ледь не щодня. "Попередня партія, яку нам доставили, вже працює декілька місяців без жодних поломок", - стверджує він. 

Нові "карети" швидкої є незамінними для віддалених районів краю, адже їх оснащення дає можливість використовувати також телеметрію.

Ці машини прийшли вже з кардіографами і телеметрією. Коли бригада приїжджає на виклик і їм потрібна консультація кардіолога, цей апарат може передати показники через інтернет у центр телеметрії. Там вже бачать кардіограму і можуть проконсультувати фельдшера чи лікаря щодо його дій. Це дуже важливо для віддалених районів, де переважно працюють тільки одни фельдшер та лікар, - розповідає старший фельдшер Чернівецької підстанції Руслан Величко. 

Він наголосив, що в нових автомобілях є усе небхідне для надання допоги під час ДТП, вони оснащені портативним киснем, який можна застосовувати при транспортуванні хворого з дому до лікарні. 

Читайте такожТюльпани, троянди, магнолії і липи: стало відомо, як озеленюватимуть Чернівці

У Чернівцях за добу додалася ще понад сотня хворих з COVID-19

#нові автомобілі #швидка #центр екстренної меддопомоги
Оголошення
live comments feed...