• Головна
  • Преподобного Пахомія Великого: що святкують на Буковині
Релаксні новини
07:31, 28 травня
Надійне джерело

Преподобного Пахомія Великого: що святкують на Буковині

Релаксні новини
Преподобного Пахомія Великого: що святкують на Буковині

Подробиці про святого Пахомія читайте на 0372.ua.

Преподобний Пахомій Великий народився в III столітті в Фіваїді (Верхній Єгипет) в сім'ї язичників та здобув хорошу світську освіту. З дитинства він був наділений доброю вдачею та був поміркованим і розважливим. Його заповідь про любов до ближніх, це глибоко запало в його чисту душу. Пахомій і собі задумався стати християнином.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

Пахомій увів устав спільнотного життя: ченці житла повинні були трудитися в призначених ним послухах на загальну користь домівки. Преподобний вважав, що послух, який виконувався з ретельністю, вище посту й молитви.

Число ченців монастиря швидко зростало, що викликало необхідність побудови ще семи монастирів поблизу, а кількість ченців доходило до семи тисяч.

Суворий і строгий до себе, Преподобний Пахомій мав велике милосердя і поблажливість до недостатньо досвідчених в духовному житті ченців. Він також часто вчив побоюватися осуду інших та сам боявся навіть у думках засудити будь-кого.

З особливою любов'ю Преподобний Пахомій ставився до хворих ченців. Він відвідував їх, підбадьорюючи та переконуючи дякувати Господу й покладати надію на Його святу волю. Хворим він послаблював пост, якщо це було необхідно для їхнього одужання.

Преподобний Пахомій завжди повчав ченців мати надію тільки на допомогу й милість Божу. Якось в житлові закінчилась пшениця. Цілу ніч Святий провів у молитві, а вранці від начальника міста привезли велику кількість хліба для монастиря, не взявши нічого за це. Господь також сподобив Преподобного Пахомія дару чудотворення і зцілення від хвороб.

Під кінець свогожиття Преподобний Пахомій тяжко захворів від морової хвороби. За ним з синівською любов'ю доглядав його найближчий і улюблений учень Преподобний Феодор. Святий Пахомій відійшов до Господа близько 348 року у віці 53-х років і був похований біля свого мешкання.

Цього дня іменини святкують: Анастасія, Дмитро, Макар, Пахом, Еміль, Герман, Гнат, Марія, Віктор та Вільгельм.

#28 травня #Преподобний Пахомій Великий
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...