• Головна
  • У Чернівцях вшанували пам’ять жертв ВІЛ/СНІДу
ВІЛ/СНІД
18:30, 14 травня 2021 р.
Надійне джерело

У Чернівцях вшанували пам’ять жертв ВІЛ/СНІДу

ВІЛ/СНІД
фото 0372.ua

фото 0372.ua

Червоні стрічки, лампадки, таблички з іменами та роками смерті - у такий спосіб сьогодні у Чернівцях біля монументу жертвам ВІЛ/СНІДУ вшанували тих, хто помер від цієї недуги. Водночас більше згадували людей, які щодня живуть і боряться з інфекцією, надихаючи своїм прикладом інших, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що "Без ліків та комплексної програми вони помруть": ситуація з ВІЛ-позитивними дітками на Буковині дуже складна

Захід організувала благодійна організація "100% життя. Чернівці". Його приурочено до Всесвітнього дня пам’яті жертв СНІДу, який щороку відзначається кожної третьої неділі травня.

Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.

Україна вже кілька років поспіль посідає одне з перших місць серед країн Європи за кількістю ВІЛ-позитивних людей. Причому найбільше інфікованих серед осіб працездатного віку, збільшується число випадків зараження серед молоді та дітей. Як зазначив голова правління БО "100% життя. Чернівці" Вадим Велижанін, у Всесвітній день пам’яті жертв СНІДу варто наголошувати саме на статистиці живих, а не померлих.

150 тисяч пацієнтів з ВІЛ/СНІД вдалось врятувати за останні 20 років епідемії ВІЛ\СНІД в Україні завдяки доступу до безперебійного лікування, АРВ-терапії. В той час, як від СНІДу з 1987 по 2020 померло 53547 людей. Тобто наша боротьба дозволила врятувати багато людей, та допомогти їхнім близьким, які не втратили батьків, матерів, дітей, - зауважив він.

Вадим Велижанін переконаний, що у час "епідемії в епідемії" (ВІЛ та COVID-19) благодійні організації, влада, зрештою суспільство загалом повинні зберегти досягнення країни в протидії епідемії ВІЛ: сервіси для ВІЛ-позитивних українців, лікування, соціальну і медичну підтримку. "Маємо нагадувати, навіть кричати, що байдужість до даної проблеми може стати причиною смертей ще десятків тисяч людей", - додав він.

Зауважимо, що у Чернівецькій області ВІЛ-позитивних осіб офіційно нараховується близько 1400, однак реально їх може бути більше, адже не всі звертаються до лікарів, зменшився відсоток тестувань та виявлень інфекції через пандемію. 

Олександр Шмалюк, співробітник благодійної організації "100% життя", розповів, що під час пандемії інші захворювання якось відійшли на другий план, проте люди повинні пам’ятати про ВІЛ/СНІД, туберкульоз, гепатит тощо.

Наша організація працює постійно у цьому напрямку. Хотілось би наголосити, що і медикам, і владі, і пересічним людям потрібно звертати на ці проблеми особливу увагу. Наразі в обласному центрі СНІДу на обліку перебуває більше тисячі хворих, причому всі вони потребують допомоги. Зауважу, що є проблема із ретровірусною терапією ВІЛ-хворих. На рівні держави не закуплено ліків для таких пацієнтів, додатково їх закупили лише завдяки нашій мережі "100% життя", - сказав він.

З його слів, на регіональному рівні, на жаль, окремої програми по ВІЛ/СНІДУ немає. "Окремо розробили таку програму для дітей, проте її не прийняли в області через брак коштів. Коштів, що є в наявності від благодійних організацій, не вистачає", - зазначив Олександр Шмалюк.

Наразі ВІЛ/СНІД посідає перше місце за темпами поширення серед молоді, зокрема віком від 15 років. Тому, як додає виконавча директорка благодійного фонду "Нова сім’я", радниця міського голови з соціальних питань Альона Бежан, ця проблема є нагальною у рамках молодіжної політики, зокрема й у Чернівцях.

Наша організація стала першою на території області, яка почала впроваджувати національну програму протидії поширенню ВІЛ-інфекції, туберкульозу серед груп молоді (віком від 14 років), групи, що практикує ризиковану до ВІЛ-інфекції поведінку, зокрема серед людей із досвідом вживання наркотиків, або які зазнали сексуального насильства чи надають сексуальні послуги тощо. Це все ті люди, котрі отримують безкоштовно від фонду індивідуальні засоби захисту, у тому числі і презервативи, також тематичну продукцію, - зауважила вона. 

Також виконавча директорка фонду наголосила, що за темпами приросту, тобто виявлених нових хворих, ВІЛ-інфекція серед соціальних хвороб посідає друге місце. Така статистика має спонукати до розуміння важливості вчасного тестування. Адже вчасне діагностування ВІЛ-статуса та початок лікування гарантує довге повноцінне життя. Тестування на ВІЛ в Україні є безкоштовним, а швидкий тест на ВІЛ можна пройти у свого сімейного лікаря. 

Читайте такожВ Україні зафіксували сплеск спроб суїциду серед підлітків

Церква на території ЧНУ потребує ремонту: шукають реставраторів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #ВІЛ/СНІД #День пам'яті #померлі #вшанування #100% життя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...