• Головна
  • Журналісти назвали експертну організацію у будівельній сфері із ознаками злочинів
Политические новости
16:00, 24 травня 2021 р.

Журналісти назвали експертну організацію у будівельній сфері із ознаками злочинів

Политические новости
Журналісти назвали експертну організацію у будівельній сфері із ознаками злочинів, фото-1

Журналісти видання «Український репортер» озвучили та оприлюднили свої розслідування щодо фірми «Перша приватна експертиза» зі Львова, яка своєю діяльністю викликає чимало запитань. І їх варто адресувати правоохоронним органам.

Відбулося це під час круглого столу «Чорна експертиза в будівництві: пряма загроза для життя мільйонів українців. Як з нею боротися?» в агенстві УНІАН 18 травня. Про це повідомляють на сайті depo.ua

Сам же захід організував Національний експертно-будівельний альянс України, аби привести в дію процеси очищення будівельної галузі від нечесних експертів і щоб експертне середовище ставало саморегулюючим.

До обговорення залучили народних депутатів, авторитетних фахівців будівельної галузі, юристів, представників громадськості. 

За словами президента НЕБАУ Віктора Лещинського, вони хочуть привернути увагу суспільства і влади до цього негативного і небезпечного явища, як «чорна експертиза» та побороти його.

«Нині в нашій країні склалася негативна тенденція у сфері дозвільної документації та експертизи в будівництві. Спостерігається значне зниження якості проектної документації, експертизи такої документації, нехтування встановленими процедурами і нормами. Оскільки зустрічаються такі організації, які дискредитують ринок. Тому правила в роботі мають бути для всіх рівні», - підкреслив він.

«Чорні експерти» із різних міст України почали штампувати експертні висновки конвеєром. Вони об’єднуються у своєрідні кол-центри. Освоюють усі проектні групи, пропонуючи прорахувати 50 відсотків від вартості по ДСТУ, швидко підписати онлайн угоду, і після отримання коштів наступного дня «новою поштою» надіслати позитивний звіт.

У таких кол-центрах «трудяться» кілька співробітників, які й «штампують» позитивні висновки, маючи під рукою десятки печаток на всі випадки.

Будівельний експерт Максим Бут став жертвою таких фірм. Оскільки його підпис вже підробили десь на 400 експертних звітах.

«Із реєстру випадково довідався, що мої підписи стоять на багатьох звітах. А їх я не бачив навіть в очі», - зазначив він.

Під час обговорення теми від журналіста «Український репортер» пролунали конкретна назва фірми, яка виконує свої обов’язки не добросовісно. Це Фірма «Перша приватна експертиза» зі Львова. Вона, нібито, розглянувши міфічний пакет документів щодо реконструкції триповерхового дитсадка з надбудовою, наданий «замовником», оперативно підготувала позитивний експертний висновок, одержавши за свої послуги 20 тисяч 900 гривень. 

Підтвердження цього є на сайті «Український репортер» у статті “Журналісти вивели на чисту воду “сірих” експертів у будівництві (+відео”).

Народний депутат Олександр Аліксійчук пообіцяв ознайомитись із журналістськими матеріалами та відреагувати на них депутатськими запитами до відповідних правоохоронних органів та профільного міністерства. Також він готовий сприяти у вдосконаленні законодавства, яке покращить ситуації у цьому питанні.

Віктор Лещинський підкреслив, що на кожен такий злочин повинна бути жорстка реакція, бо це загрожує безпеці мільйонів українців.

«Замовники експертизи мають розуміти, що йдеться перш за все про справжню і фахову експертну оцінку. А не про отримання папірця з тієї чи іншої «шарашкіної» контори, яка має на меті тільки збагатитися, отримавши якісь кошти і потім накивати п’ятами, ховаючись від правоохоронців. Це спричинює і певну недовіру в інвесторів до нашої країни, у якій сьогодні відбуваються суттєві інфраструктурні зміни, триває «Велике будівництво», - сказав він.

До речі: Національний експертно-будівельний альянс України ініціював переведення експертизи в електронний вигляд. Скоро з’явиться і електронна база експертних висновків. Також лише з особистою флешкою експерт зможе підписувати експертні документи, ставити на них печатку. Це допоможе унеможливити підробки.

Віктор Лещинський вважає, що має діяти система саморегулювання в експертному середовищі. Йдеться про делегування певних повноважень тій чи іншій авторитетній громадській організації, яка буде вести реєстр, включати або виключати з нього ті чи інші організації з урахуванням відповідних критеріїв. У такому форматі мають бути зацікавлені і фахівці, і громадськість.

НЕБАУ на своїх інтернет-майданчиках, в соціальних мережах створює інформаційний Форум для обговорень, виступів, оприлюднення фактів, коментарів. На них замовники, клієнти, проектувальники зможуть залишати відгуки. Це стане одним із інструментів для того, аби позбутися «чорних експертів» 

Юрій ІВАНОВ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...