• Головна
  • Діти та гаджети: як відірвати від екрану без криків
Психологія
21:09, 17 липня 2021 р.
1
Надійне джерело

Діти та гаджети: як відірвати від екрану без криків

Психологія
Діти та гаджети: як відірвати від екрану без криків

Уявіть, що ви з нетерпінням чекали якоїсь передачі / фільму / серіалу / футбольного матчу, аж тут вимикають електрику. Що б ви відчули? Швидше за все, це був би емоційний сплеск: від очікування й задоволення — до гніву й роздратування. Те саме відбувається, коли ми самі влаштовуємо дитині такі «стрибки» емоцій.

Потрібно навчитися обережно й м’яко відволікати її від екрана, щоб уникнути сплеску у вигляді істерик та сліз.

Як це зробити?

Перемкніть увагу. Сядьте поруч із дитиною, поцікавтеся, який у неї настрій. Можете проявити інтерес до того, що вона дивиться чи у що грає. Діти люблять, коли батьки щиро цікавляться їхніми захопленнями.

Діти та гаджети: як відірвати від екрану без криків, фото-1

Якщо дитина надто захоплена й ігнорує ваші запитання, або відповідає «так» чи «ні», дайте їй трохи більше часу. Почніть говорити. Щойно відповіді дитини почнуть ставати розгорнутішими, отже, вона почала «виринати» зі світу гаджетів.

Коли ви зав’язали діалог, спокійно нагадайте дитині, що час на гру / мультики / відеоролики завершується. Час обідати / робити уроки / лягати спати.

Така м’яка техніка допоможе уникнути емоційних гойдалок. В ідеалі, звісно, дитина сама вимикає гаджет й іде займатися справами.

Такий підхід чудово підійде, якщо у вашої дитини немає залежності від відеоігор чи соціальних мереж. Якщо ж є, то необхідно шукати причину: яка незадоволена потреба змушує її втікати до віртуального світу?

Читайте також:Психологи дали декілька порад, як зберегти сім'ю

Як розпізнати людей з низькою самооцінкою по фотографіях в соціальних мережах

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#психологія #корисні поради #гаджети #діти #виховання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Аліна Верещук
9 серпня 2021 р., 13:46
Інколи діти дійсно як зомбі себе поводять стосовно гаджетів. Звичайно це сфера майбутнього, але ж це не означає, що потрібно цілий день та ніч гратись. Це шкодить здоров'ю в першу чергу. Пару днів назад я так сварилась з дочкою, що випадково він впав і розбився екран, але в https://icoola.ua/apple-iphone-xs мені швидко поремонтували. Тепер Юля віддає телефон без проблем перед сном, бо боїться, що він розіб'ється знову! 😁😁😁
Оголошення
live comments feed...