• Головна
  • У французькому суді працюватимуть собаки-компанйони, щоб заспокоювати злочинців
Дослідження
21:01, 4 вересня 2021 р.
Надійне джерело

У французькому суді працюватимуть собаки-компанйони, щоб заспокоювати злочинців

Дослідження
У французькому суді працюватимуть собаки-компанйони, щоб заспокоювати злочинців

Протягом року тривало пробне дослідження, під час якого на засіданнях суду в місті Каор була присутня собака — лабрадор на прізвисько Лол.

Про це пише Сайт міста Чернівці 0372.ua

Результати пробного дослідження, виявилися настільки позитивними, що подібну практику планують перейняти і в інших містах.

Лол допомагає жертвам злочинів зберігати спокій під час стресової ситуації. Їх може заспокоїти як присутність собаки, так і її дотик.

У французькому суді працюватимуть собаки-компанйони, щоб заспокоювати злочинців, фото-1

Фото: BBC

Лабрадора навчали виявляти співчуття до людей і проявляти витримку поруч із тими, хто чимось засмучений, напружений або плаче. Він уже брав участь у 80 розслідуваннях кримінальних злочинів, працюючи з жертвами віком від 3-х до 90-та років.

Зараз Лол, п'ятирічний чорний лабрадор, живе в пожежній частині. Його викликають на допити або судові засідання, коли прокурор Фредерік Альмендрос вважає, що це може бути корисно. У більшості випадків це трапляється тоді, коли мова йде про дітей або підлітків, які майже завжди почуваються впевненіше, якщо поруч з ними знаходиться доброзичливий пес.

Лол навчений зберігати спокій поруч із незнайомцями, які нервують. Він допомагає їм заспокоїтися в будівлі суду — особливо під час перехресного допиту, коли жертва стикається з насильником обличчям до обличчя.

На початку прокурор припускав, що лабрадор буде присутній тільки в кімнаті очікування. Але собака вела себе так добре, що незабаром її пустили до зали суду.

Одним з основних питань під час дослідження було те, де буде жити Лол. Спершу передбачалося, що лабрадор буде проживати у жандармів, проте закон забороняє жандармам використовувати собак, яких вони самі не тренували. До того ж вони тренують собак для пошуку наркотиків і вибухових речовин, а також  для пошуково-рятувальних операцій, але не собак-компаньйонів.

Чудовим рішенням стало розміщення собаки в пожежній частині. Пожежні також можуть використовувати Лола, щоб заспокоїти постраждалих внаслідок надзвичайних подій людей.

У французькому суді працюватимуть собаки-компанйони, щоб заспокоювати злочинців, фото-2

Фото: BBC

Прокурор Альмендрос був настільки вражений результатами першого року випробувань, що написав міністру юстиції, закликаючи використовувати «судових собак» повсюдно у Франції. Вони вже з'явилися в деяких інших містах, таких як Невер та Нім.

За словами прокурора, наступний експеримент допоможе з'ясувати, чи здатний Лол допомогти реформувати жорстоких злочинців.

«Якщо хто і може змінити рецидивіста, то це Лол», — говорить Фредерік Альмендрос.

Читайте також: Чоловік вивів свою дівчину з коми, запропонувавши їй вийти заміж

У Чорногорії оголосили переможця чемпіонату з ліні

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сабока-компаньйон #суд #ноивини світу #франція
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...