• Головна
  • Яке церковне свято відзначають буковинці сьогодні?
07:27, 15 вересня
Надійне джерело

Яке церковне свято відзначають буковинці сьогодні?

Яке церковне свято відзначають буковинці сьогодні?

Свята церква 15 вересня вшановує пам’ять святих Антонія і Феодосія Печерських, пише 0372.ua.

Нагадуємо: Пам'ять Купріяна: свято на Буковині сьогодні

На час приїзду Феодосія в Київ в столиці Русі існувало декілька грецьких християнських монастирів. Феодосій відвідав їх, бажаючи прийняти постриг, але настоятелі йому відмовляли. Тоді він дізнався про афонського постриженця любечанина Антонія, котрий жив і подвизався в печері неподалік Києва у селі Берестове. Никон постриг юнака в чернецтво та «в одяг монашеський одягнув року 6540 (1032 від Різдва Христового) за князя благочестивого Ярослава Володимировича(Мудрого)».

Як повідомляє Вікіпедія, за іншою ж версією, Феодосій спочатку повернувся в свій рідний Василев (Васильків), де близько двох років прожив суворим життям у власноруч викопаній печері (на північний схід від валу Василевого дитинця), а вже потім прийшов до Антонія. Місцезнаходження цієї печери було відоме аж до 1818 року, але на сьогоднішній день воно точно не встановлено.

З «Житія…» Нестора Літописця дізнаємось, що новопострижений інок Феодосій з завзяттям віддався чернечим подвигам так, що Антоній з Никоном аж дивувались з цього «І вельми за те, прославляли Всемилостивого Бога. Поступово навколо Антонія збиралися інші ченці, які розширювали печеру та влаштували в ній церкву і келії. До 1056–1057 рр. їх налічувалося 13 разом з Антонієм — символічне число для християнства. Серед них були: Никон Великий, Мойсей Угрин, Феодосій Печерський, Іларіон Схимник, Варлаам, Єфрем, серед інших могли бути Агапій Печерський, Василь і Федір Преподобномученики, Марко Печерник, Єремія Прозорливий, Євстратій Постник, Никон Сухий, Ісакій Затвірник.

Коли перший пресвітер Никон, який здійснював постриження братії, подався до Тмутаракані, пресвітером призначили Феодосія. З того часу він служив Божественну літургію та постригав у ченці.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

Ще в печерний період монастиря в ньому почали співіснувати два напрямки чернецтва: анахоретизм і кіновія. На відміну від Антонія, Феодосій був противником відлюдництва, вважаючи, що ченці повинні жити громадою в обителі. Тому, невдовзі після переселення до наземного монастиря, коли кількість іноків досягла 100 осіб, необхідно було запровадити статут чернечого життя. У інока Студійського монастиря Михайла «який прийшов з греків з митрополитом Георгієм.» Феодосій переписав список Студійського статуту. Інший список згодом приніс до монастиря Єфрем на прохання Феодосія. На основі цих двох описів Студійського статуту і був створений статут Києво-Печерського монастиря, який став третім доопрацьованим списком Студійського статуту.

Від Києво-Печерського монастиря «всі [Руські монастирі] перейняли статут і ввели його по всіх монастирях. Тому й шанується монастир Печерський як найстаріший і найславніший із всіх.»

Окрім дрібних розбіжностей побутового характеру, Феодосій включив до статуту декілька власних ідей:

- на території монастиря не заборонялося перебування прочан і навіть жінок;

- був затверджений поділ іноків на велико- і малосхимників.

Читайте також: У тролейбусах Чернівців суттєво зросло число розрахунків через валідатор

У Чернівцях не закриють військово-спортивний ліцей, а будуть його розвивати

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Свято #іменини #церковне свято
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...