
Реклама
10:12, 30 вересня 2021 р.
Чому запотівають пластикові вікна? Що з цим робити?
Реклама
З питаннями про те, чому вікна запотівають, до майстрів компанії «Енфілд Віндовс» enfield-windows.com звертаються дуже часто — а ще частіше просто просять усунути проблему. Запобігти появі конденсату дійсно можна — проте виникає він з різних причин, а отже, і способи боротьби з запотіванням можуть бути різними.
З яких причин склопакети запотівають?

запотівання пластикових вікон
Щоб вирішити проблему, треба відповісти на питання — чому потіють пластикові вікна? Дуже часто запотівання починається відразу після заміни старих дерев'яних вікон пластиковими, і власники житла звертаються до майстрів проханнями про допомогу.
Чому ж встановлення пластикових вікон може спричинити запотівання? Справа в тому, що на відміну від дерев’яних вікон пластикові конструкції є майже повністю герметичними. І волога, яка виходила назовні через пори та щілини, тепер накопичується у приміщенні.
У результаті:
- Вологість повітря зростає.
- Коли показник вологості досягає певної величини, вода починає конденсуватися, перетворюючись з пари на дрібні краплі.
- Осідають краплі на найхолоднішій поверхні — і такою поверхнею майже завжди є саме склопакет.
Від чого залежить інтенсивність запотівання? В першу чергу — від співвідношення та температури. Як тільки склопакет охолоне до певного рівня (таку температуру називають «точкою роси») — на ньому одразу ж почне конденсуватися волога. Тож, якщо вікна запотівають постійно. А конденсату на них так багато, що він не встигає висихати — значить, актуальна одна з двох причин:
1. У приміщенні — надто вологе повітря. Джерел вологи може бути багато — чайники та каструлі на плиті, акваріуми, кімнатні рослини, та й самі мешканці житла активно насичують повітря водяною парою.
2. Склопакет остигає до надто низької температури. Що більше тепла втрачає приміщення через вікно — то холоднішим буде внутрішнє скло. А на холодному склі конденсат випадатиме навіть за нормальної вологи.
До чого призведе запотівання склопакетів

наслідки запотівання склопакетів
Склопакет, який запотів, обмежує огляд — і ви змушені його протирати. Проте це найменша з проблем:
- Іноді вологи випадає дуже багато, і вона стікає на підвіконня чи підлогу. Якщо довго ігнорувати запотівання, то паркет чи ламінат під вікном розбухнуть та деформуються.
- Зволоження вікна та відкосів призведе до набухання оздоблювальних матеріалів. Штукатурка або гіпсокартон не люблять води, і швидко руйнуються у вологому середовищі.
- Вологі відкоси — це ідеальне місце для розвитку плісняви та колоній патогенних мікроорганізмів. А вони не лише псують зовнішній вигляд, а й можуть провокувати респіраторні захворювання.
Отже, резюмуємо: запотівання склопакету — це доволі серйозна проблема, з якою варто боротися з моменту виникнення. Як це зробити? Розберемося у наступному розділі.
Боремося із запотіванням вікон
Оскільки запотівання склопакетів відбувається через високу вологість та низьку температуру склопакета, то й усувати проблему треба, впливаючи на ці фактори:
- Перш за все, варто нормалізувати вологість. Якщо зменшити кількість джерел, що постачають вологу у повітря, не виходить — потрібна вентиляція. Але є одне «але»: стандартна витяжна вентиляція у будинку чи квартирі працює лише тоді, коли є приплив повітря ззовні. Отже, треба або частіше провітрювати приміщення, або встановити на вікно пристрій для провітрювання. Це може бути сучасний віконний клапан або проста мікровентиляція (деталь фурнітури, що дозволяє відкрити стулку на кілька мм і провітрювати у фоновому режимі).
- Щоб зменшити втрати тепла — треба провести регулювання фурнітури. Так можна усунути протяги, через які приміщення втрачає тепло. Менше втрат тепла — вища температура склопакету — менший ризик запотівання.
- Ще один шлях до підвищення герметичності — заміна ущільнювача. Якщо ущільнюючий контур втратив еластичність або розтріскався, то його варто замінити — інакше регулювання не допоможе.
- Заміна склопакету. Склопакети без енергозбереження (навіть двокамерні) пропускають забагато тепла — тому дуже часто запотівають. Замінивши такий склопакет енергозберігаючою конструкцією (бажано з аргоном всередині), ви знизите теплопровідність вікна — і зменшите ймовірність створення сприятливих для запотівання умов.
Важливо! Міняти склопакет також треба, якщо конденсат з’являються всередині, тобто в одній з камер. Це — ознака порушення герметичності склопакету, яка є браком та приводом для заміни склопакета за гарантією.
Ще один спосіб зменшення ризику запотівання — якісна теплоізоляція монтажного шву. Часто при встановленні монтажники обмежуються лише заповненням його полімерною піною. Проте для захисту від втрат тепла і запотівання потрібне зовнішнє утеплення використанням паро проникних матеріалів. Так через шов вікно втрачатиме менше тепла, а значить — менше потітиме.
Ремонт та регулювання вікон у Чернівцях

майстер по ремонту пластикових вікон в Чернівцях
Якщо ваші вікна запотівають, а ви не можете знайти причину чи виправити проблему своїми силами — регулювання та ремонт пластикових вікон в Чернівцях варто доручити майстрам компанії «Енфілд Віндовс». Наші спеціалісти:
- Знайдуть причину надмірного конденсатоутворення.
- Відрегулюють фурнітуру.
- Замінять ущільнювачі.
- За потреби замінять склопакет на енергозберігаючий.
- Встановлять мікропровітрювання чи ступеневе провітрювання.
Ціна на ремонт вікон, а також на інші роботи буде більш ніж доступною. При цьому ми гарантуємо значне зменшення частоти та інтенсивності запотівання — аж до повного зникнення конденсату! Якщо протягом гарантійного терміну ваші вікна знову почнуть рясно запотівати — майстер усуне проблему абсолютно безкоштовно!
Отже, не варто потерпати від конденсату, щоранку протираючи вікна та витираючи калюжі. Майстри «Енфілд Віндовс» радо допоможуть вам впоратися з проблемою!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:50
11:33
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
13:23, 6 травня
12:23, Вчора
11:31, 10 травня
11:35, 3 травня
15
16:55, 1 травня
27
live comments feed...