патрульні
17:30, 23 листопада 2021 р.
Надійне джерело
Виклик змінюється викликом і так 24/7: як працює чернівецький патруль (ФОТО)
патрульні
Олександра Поляєва та Олександр Вакарчук / фото 0372.ua
На робочий планшет патрульного надходять найрізноманітніші виклики, від складних, подекуди трагічних, до відверто смішних. Автомобіль неправильно припаркувався, чи то сталася ДТП, або ж у сусідів лаяться і б'ються, чи хтось розсипав сміття по дорозі, а ще десь зникла кішка, яку потрібно знайти - першими всеодно реагують поліцейські. І так цілодобово, лише одні екіпажі змінюють інші, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше про Drug Hunters: у Чернівцях запрацював чат-бот з протидії розповсюдженню наркотиків (ФОТО)
Коли ми телефонуємо на 102, то беззаперечно хочемо отримати негайну допомогу. Та мабуть мало хто з нас задумується над тим, як працюється тим людям, які приїжджають на виклики. Зазвичай, про такі речі мало питають і майже нічого не знають. Редакція 0372.ua. вирішила трохи привідкрити завісу щоденної праці патрульних, так би мовити, зсередини. А вже висновки наші читачі робитимуть самі.
Планшет, авто, зброя - "must have" для патрулювання
Патрульні працюють за графіком денних і нічних змін, адже патрулювання міста має забезпечуватися 24/7. На денну зміну заступають з 8 год ранку і завершують її о 20 год вечора, але екіпажі мають бути на базі з 6:30. Про це розповіли нашій журналістці патрульні екіпажу взводу №2 роти №2 батальйону УПП у Чернівецькій області, з якими вона провела одне з чергувань. Тож, знайомтесь - інспектор, старший лейтенант патрульної поліції Олександра Поляєва та молодший лейтенант патрульної поліції Олександр Вакарчук.
Олександр Вакарчук каже, що на свою напарницю покладається повністю, фото 0372
Олександр працює у патрульній поліції близько року, хоча вже далеко не новачок: за врятоване життя людини встиг і відзнаку отримати. Він зізнається, що про поліцію аж ніяк не мріяв з дитинства, а просто в один момент вирішив спробувати свої сили і пройти відбір. Тому подав документи і зрештою після 9 місяців навчання у Рівненській академії патрульної поліції став частиною Чернівецького батальйону.
День патрульного розпочинається з ранкового брифінгу на 6:30, нам доводять інформацію, після того ми йдемо отримувати зброю. Також обов'язково проходимо огляд у лікаря. Приїжджає рота, яка попередньо працювала, ми приймаємо в них автомобіль і виїжджаємо на лінію, - розказує Олександр, коли з одного виклику їдемо на інший.
Робота патруля динамічна, бувають дні, коли не встигаєш передихнути між викликами, буває й навпаки, хоча дуже рідко. Поліцейський зауважує, що найголовніше для екіпажу – планшет, на який приходять виклики. Також поліцейські обов’язково беруть з собою зброю, кайданки, газ ПР4, резинову палку, бронежилети.
Бронежилет важливий, адже є різні виклики, різний ступінь загрози. За умови високої загрози ми його завжди одягаємо. До таких загроз відноситься, до прикладу, сімейне насильство, чи особи із алкогольним або наркосп’янінням. Про все це, в принципі, відомо із запису виклику на планшеті, - каже Олександр, поки його напарниця приймає черговий виклик.
Їдемо на виклик: прийшло повідомлення про чоловіка з розладами психіки. Як з'ясовується на місці події, потребує допомоги психічнохворий чоловік, в нього загострення. Екіпаж проводить усі необхідні дії, чекає карету швидкої і супроводжує медиків разом з хворим до психіатричної лікарні. Там оформляються необхідні матеріали і знову на інший виклик.
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber
Як пояснює Олександра Поляєва, подібних випадків багато навесні та восени. "Проте, коли виїжджаєш на виклики до психічнохворих людей, які потребують допомоги поліції, або ж коли лікарі просять про допомогу і співпрацю, щоб доставляти таких осіб до лікарні, трохи важко морально," - наголошує вона. Водночас поліцейська додає, що у таких ситуаціях, зазвичай, розраховують на свої сили й інший екіпаж не завжди викликається.
Допомогу від іншого екіпажу можемо викликати, якщо є багато осіб, наприклад, більше двох і які агресивно себе поводять. Також краще, щоб був ще один екіпаж, коли проводиться затримання, - зазначає патрульна.
Зауважимо, що Олександра якраз є першопрохідцем у професії патрульного, адже у батальйоні УПП вже 6 років, з першого набору.
Стати поліцейським було мрією з дитинства. За освітою я соціальний працівник, психолог-реабілітолог, але коли був перший набір до лав патрульної поліції, то вирішила спробувати. Попри складнощі і мінуси, що є в нашій роботі, не шкодую про свій вибір, - каже вона.
У кожного патрульного є особливі виклики
На робочий планшет приходить повідомлення про порушення ПДР, потім знову таке ж і ми з одного району міста їдемо в інший. Розпитую поліцейських про виклики, які найбільше закарбувалися в пам'яті за час роботи. Олександр уважно глянув на автомобіль попереду, чи зупиниться перед пішохідним переходом, а Олександра задумалася. Далі зізнається, що найбільше, мабуть, запам’ятовуються виклики, коли знаходиш безвісти зниклих людей та дітей.
Перевірка документів у водія атомобіля з іноземною реєстрацією, фото 0372
Бувають важкі ДТП. Дуже складно буває у тих ситуаціях, коли приїжджаєш на виклик до неблагополучних сімей і бачиш дітей, які проживають з наркозалежними чи людьми, які вживають алкогольні напої. Тоді справді серце розривається, бо як мама розумієш біль дитини, але свої емоції не маєш права показувати, - зазначає патрульна.
Зі слів Олександра, найважче на тих викликах, які стосуються насильства у сім'ї. "Коли приїджаєш і бачиш, що жінку побив чоловік, починаєш розбиратися, - пояснює він, - а зрештою заявниця відмовляється написати заяву до поліції і ти розумієш, що завтра те ж саме повториться, але по закону нічого не можеш зробити".
Бувають і смішні виклики, які зі слів патрульних, ніби "розбавляють" кольорами робочі будні. Так, кумедні виклики, зазвичай, стаються під Новий рік, на зимові свята.
Нетверезі чоловіки плутають під’їзди і намагаються потрапити не у свої квартири, а люди телефонують на "102", що невідомі особи хочуть проникнути у житло. Ми приїжджаємо, розмовляємо, пояснюємо їм, що ви переплутали, - пригадує Олександра.
Також патрульна розповідає, що часом поліцейських викликають і просять зняти кішку з дерева чи щось подібне. "Це в принципі нормальні ситуації, такі виклики найчастіше надходять від людей старшого віку і вони насправді вірять у допомогу поліції у будь-якій ситуації. Для них це важливо: кішка чи собака – це як член сім’ї, у цьому теж є допомога," - додає вона.
Планшет надає доступ до бази, де можна перевірити документи водія, фото 0372
Під час патрулювання екіпаж постійно контролює інформацію на робочому планшеті. У радіоефірі можуть з'являтися повідомлення, на які теж відповідаєш. Якщо по місту більш-менш спокійно, патрульні можуть зупинитися, щоб випити каву чи перекусити, однак про це обов'язково мають знати у черговій службі. І навіть коли виходиш з автомобіля, планшет завжди носиш з собою.
Відверто про плюси та мінуси роботи патрульного
Близько 18 вечора у нашому патрулюванні перша перерва на каву - є 10-15 хвилин, щоб перепочити і розпитати про особисті речі і про те, що не дуже подобається у роботі патрульного.
Вдома не дуже позитивно ставляться до моєї роботи, для жінки і мами нічні зміни – то складно сприймається. Тобто коли маленька дитина залишається вдома, а ти йдеш на нічне патрулювання, де можуть бути абсолютно неочікувані виклики, це складно, - ділиться патрульна.
До слова, в Олександри син, який завжди з нетерпінням чекає її додому. А чи хоче хлопчик стати у майбутньому поліцейським, ще поки не вирішив. Відтак для Олександра Вакарчука нічні зміни теж стали певним випробуванням.
Коли ніч працюєш, вранці приходиш додому - лягаєш спати. Встаєш - знову на нічну зміну – і так на два дні реально випадаєш із життєвого ритму. Денні зміни нормально, до всього звикаєш, - каже він.
З його слів, коли має вихідні, то більше часу намагається приділяти донечці, яка об'єктивно ще спить, коли тато йде на денну зміну, або вже спить, коли він повертається.
Що ж до мінусів роботи, то патрульні погоджуються, що кращого бажає зарплатня та матеріально-технічне забезпечення, зокрема форма, яка не завжди якісна. Причому, така ситуація не тільки в Чернівцях, це загальноукраїнська тенденція.
Деякі поліцейські стикаються із розчаруванням у роботі, невиправданими сподіваннями, що впливає на їх вибір піти з лав поліції і про це теж варто говорити, - кажуть патрульні.
У той же час, на питання, чи змінилося ставлення до поліції за останні кілька років –отримала ствердну відповідь - однозначно так.
Хто викликає з громадян патруль, отримує необхідну допомогу, то ставлення звісно хороше. Також часто висловлюють і подяку. Буває, що при самих патрульних телефонують на 102, усно дякують і це приємно, - розповідає Олександра.
Поліцейська додає, що бувають і агресивно налаштовані до патрульних люди, і це теж нормально. "Кожен має право на свою думку і ми не завжди можемо бути добрими, бо маємо діяти по закону, а він передбачає відповідальність і там не має місце емоційності. Одні зрозуміють, інші - ні, - такі реалії" - вважає патрульна.
Близько 20 години вечора наш екіпаж прямує на базу. Цієї зміни було загалом 14 викликів, хоча це далеко не найбільша кількість. Робочий день добігає завершення і патрульні Олександр та Олександра здають зміну. Також у зброярню здають пістолети, залишають бронежилети: добре, що застосовувати їх цього разу не довелося.
Читайте також: У Чернівецькій області за десять місяців 59 людей загинуло та 396 травмувалися у ДТП
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:00
Вчора
19:20
Вчора
18:05
Вчора
16:16
Вчора
15:25
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
08:42, 10 січня
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
live comments feed...
Коментарі