• Головна
  • Без тепла і можливості евакуюватись - яка зараз ситуація на тимчасово окупованих територіях України
15:33, 27 жовтня 2022 р.

Без тепла і можливості евакуюватись - яка зараз ситуація на тимчасово окупованих територіях України

Без тепла і можливості евакуюватись - яка зараз ситуація на тимчасово окупованих територіях України

Попри успіхи Збройних Сил України, частина населених пунктів нашої країни досі залишаються окупованими.

Сумнівів у тому, що вони будуть звільнені, немає. Але поки вони знаходяться під окупацією російських терористів, життя там дається доволі важко.

Ми зібрали загальну інформацію про те, яка ситуація зараз на тимчасово окупованих територіях України.

Проблеми з евакуацією

Без тепла і можливості евакуюватись - яка зараз ситуація на тимчасово окупованих територіях України, фото-1

Російські окупанти фактично перестали випускати евакуаційний транспорт із окупованих районів на підконтрольну Києву територію.

Про це свого часу повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, а також міський голова Мелітополя Іван Федоров

"Упродовж поточного місяця не припинялася евакуація з тимчасово окупованих територій. Хоча наразі, на жаль, вона йде надто важко. Можливість виїхати з ТОТ майже вичерпана. 

Окупанти фактично припинили пропускати евакуаційний транспорт з Херсонської та Запорізької областей. Вони чинять будь-які перепони: вимагають ліцензії у перевізників, застосовують процедуру зняття відбитків пальців, перевіряють усі документи, телефони, автомобілі тощо.

Як результат – майже за місяць вдалося виїхати лише невеликій кількості людей. Стільки раніше виїжджало за 1-2 доби. З Херсонщини евакуювалися понад 1,3 тисячі осіб, із Запорізької області – близько 1,4 тисячі громадян", - повідомили в Мінінтеграції.

Вранці 25 жовтня мер Мелітополя також повідомив, що окупанти фактично тримають у заручниках населення окупованих територій Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької областей.

За даними Федорова, у понеділок 24 жовтня з окупованих частин 4-х областей України загарбники випустили до Запоріжжя всього 139 людей, із них 18 жителів Мелітополя і району. А в неділю 23 жовтня взагалі влаштували вихідний і не випустили жодної людини. 

"Тисячі людей щодня хочуть виїхати з окупації на підконтрольну Україні територію. Натомість через єдиний шлях евакуації в сторону Запоріжжя – блок-пост у Василівці Запорізької області – рашисти випускають одиниці", – обурився Федоров. 

Він зазначив, що альтернативним шляхом виїзду залишаються окуповані території: через Крим або через Новоазовськ Донецької області. 

"Дорога може займати довгий час, проте з огляду на небезпеку життя в окупації необхідно евакуюватись", – зазначив Федоров.

Проблеми з електроенергією та теплом на окупованих територіях Запорізької області

Без тепла і можливості евакуюватись - яка зараз ситуація на тимчасово окупованих територіях України, фото-2

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області – немає опалення та постійні перебої з електропостачанням.

Про це в ефірі національного телемарафону новин сказав міський голова Мелітополя Іван Федоров.

"Електрика є, але стабільного електропостачання немає. Рашисти повністю контролюють АЕС, яка вже більше, ніж три тижні зовсім не функціонує і не виробляє електроенергію. Сьогодні наші тимчасово окуповані території живлять від електрики з Криму, але потужності не вистачає, тому постійні перебої", - сказав він.

Також Федоров додав, що через відсутність опалення люди почали грітися та вмикають обігрівачі, що призводить до постійних відключень.

Щодо газу, то його немає вже більше, ніж три місяці.

"Рашисти обіцяють кожного разу нові терміни, але на сьогодні немає газу ні в Мелітополі, ні в районі, і звісно не розпочинається опалювальний сезон. Сьогодні є чергові обіцянки, що з 1 листопада начебто має з’явитись природній газ на тимчасово окупованій території, але мешканці запасаються дровами, вугіллям, знаходять будинки родичів в передмісті аби перечекати зиму", - сказав мер.

Також повідомлялось, що в Енергодарі, який також перебуває під контролем російських загарбників, опалювального сезону не буде, доки не працює ЗАЕС. Адже міські тепломережі були забезпечені вторинним теплом з атомної станції.

"Проте окупанти вкотре намагаються заробити на біді простих людей: розгорнули бізнес на дровах і підняли ціни до небес. Якщо раніше 6 кубометрів дров коштували 6 тис, то зараз їх продають за 10-12 тис грн/рублів", - додав Федоров.

Обіг рублів

Без тепла і можливості евакуюватись - яка зараз ситуація на тимчасово окупованих територіях України, фото-3

Жителі Херсону позбавляються російських рублів, повідомило 22 жовтня місцеве видання «Мост». У виданні зазначили, що у місті спостерігаються великі черги біля магазинів та аптек, а в окупованому місті продовжує стрімко знижуватися курс рубля до гривні. Так, 22 жовтня 1 російський рубль можна було обміняти на 20 українських копійок. Раніше за рубль давали 72 копійки на «чорному ринку». Потім курс знизився до 62 – 65 копійок. Після цього 1 російський рубль коштував 30 копійок.

У магазинах Херсону російську валюту почали приймати лише частково, пишуть журналісти. «Це пов’язано з оголошеним виїздом російських окупаційних сил та їхніх «установ» з Херсону. До останніх належать і банки, де гривню на рублі міняли за курсом 1 до 0,8, зазначено в публікації видання «Мост».

Мер Мелітополя Іван Федоров в ефірі національного телемарафону 23 жовтня розповів, що на автозаправних станціях у Херсоні взагалі відмовляються приймати російські гроші. А у Мелітополі рубль так і не став основною валютою, на ринках і в магазинах продавці віддавали перевагу гривні, стверджує мер.

Призначений Росією так званий «заступник голови військово-цивільної адміністрації» окупованої частини Херсонщини Кирило Стремоусов у своєму відеозверненні 25 жовтня підтвердив, що в Херсоні жителі масово відмовляються від розрахунків у рублях, але ситуацію, як і раніше, назвав «контрольованою».

Депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань у коментарі «Новинам Приазов’я» розповів, що невеликі магазини у Херсоні «припинили розрахунки у російських рублях».

«В маленьких магазинах, в маленьких крамницях одразу підприємці перестали брати рубль і сказали: «Тільки гривня». Окупанти боролися останнім часом з безготівковою гривнею, тобто, з картками, і ми усі розуміємо, що важко було приєднатися до банківської системи через російський інтернет, бо він блокувався, але навіть якщо і з'єднувався, то все ж брали певний дисконт за розрахунок електронними картками. На зараз підприємці сказали, що краще картки, краще гривня, але тільки не рубль», – розповів Хлань.

Великі торговельні мережі до 24 жовтня ще працювали і проводили розрахунки в рублях, але зараз вони зачиняються, стверджує депутат.

Директор Центру стратегічного розвитку територій із Мелітополя Андрій Орлов вважає, що, попри тиск із боку окупантів, російський рубль вже не стане основною валютою на окупованих територіях півдня України.

«Ті чотири місяці, які свого часу проголошувалися окупаційною владою, пов'язані з введенням валюти, остаточним введенням російського рубля на цих територіях, вони вже провалилися. І в принципі, далі казати, що російський рубль буде розповсюджено стабільно на цих територіях, казати не можна», – певен Орлов.

«На ринках і в магазинах продавці надають перевагу саме гривні. Навіть російські солдати намагаються позбавлятися рублів, знаходячи шляхи, щоб десь взяти гривню», – зазначив він.

Окрім того, окупаційна "адміністрація" Херсону пригрозила жителям регіону відповідальністю "за законами воєнного часу" та "видворенням" за відмову приймати російські рублі.

Як заявив так званий "заступник голови адміністрації" регіону Кирило Стремоусов, Херсон нібито "ніхто не здає і здавати не збирається".

У зв'язку з цим Стремоусов роздав рекомендації і пригрозив усім, "хто сьогодні не почує адміністрацію Херсонської області", "видворенням" на підконтрольні Україні території.

Паспорти рф на Херсонщині

На окупованій частині Херсонщини російські паспорти місцеві жителі отримували лише добровільно.

Про це на брифінгу заявив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

"Жодна людина під якимось впливом (ворога – УНІАН), натиском чи ще чимось не отримувала паспорти Російської Федерації. Це було добровільно, або з метою отримати якусь вигоду... Я спираюсь на свідчення від очевидців на території Херсонської області", - сказав він.

За його словами, з окупованої Херсонщини виїхали приблизно 60% місцевих жителів, а ті 40%, що залишились, відомі. Самойленко стверджує, що серед них немає людей, які б активно співпрацювали з окупантами та залишились при цьому непоміченими.

Також він додав, що за підрахунками його та деяких досвідчених людей, у так званому референдумі, влаштованому російськими окупантами, взяли участь 5 тис. 400 осіб.

За даними Самойленка, це частина жителів Херсонської області та частина тих, хто брав участь у "каруселі" за участю завезених з Криму, зокрема, найнятих колаборантів.

Як підкреслив Самойленко, всі зрадники повинні бути покарані. Наприклад, ті, які свідомо співпрацювали з ворогом (переоформлювали бізнес, давали окупантам пальне, ремонтували їхню техніку тощо) та колаборанти, які брали участь у організації "референдуму".

Він наголосив, що люди, які були вимушені працювати, щоб нагодувати свою сім’ю, до цієї категорії не відносяться.

Вам також буде цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #Краматорск #Краматорськ #новини Краматорська #війна в Україні #война в Украине
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...