Реклама
12:29, 30 листопада 2022 р.

Як вибрати бандаж на коліно?

Реклама

Без сумніву, наколінники важливі при лікуванні травм або запобігання травмам, але вибір правильного може бути складним завданням. Знання того, як вибрати найкращий наколінник для ваших індивідуальних потреб за допомогою посібника з підтримки коліна, може зробити цей процес приємнішим.

Коли носити наколінник

Загалом фіксатори на коліно слід носити, якщо у вас болить коліно або ви хочете запобігти травмам під час контактних видів спорту, де висока ймовірність травми коліна. Наколінники також можна використовувати в реабілітаційних цілях, наприклад після травми передньої хрестоподібної зв'язки.

Він забезпечує повільний, обмежений рух, дозволяючи пацієнту поступово відновлювати діапазон рухів. Наколінники також знадобляться страждаючим артритом, оскільки вони можуть допомогти зменшити біль та запалення. Ваш лікар може допомогти вам вирішити, чи це необхідно.

Рівні захисту

При виборі наколінника шукайте рівні захисту від 1 до 3+ Ортез рівня 1 пропонує найменшу підтримку, але найбільш гнучким, наприклад, наколінник. Це найкраще підходить для полегшення болю та легкої чи помірної підтримки, коли ви залишаєтеся повністю активним.

Ортези рівня 2 забезпечують більший захист, ніж рівень 1, вони не такі гнучкі, але все ж таки допускають широкий діапазон рухів. Хорошими прикладами є підтяжки та наколінники. Ви отримаєте легку або помірну підтримку коліна для полегшення болю, пов'язаного з нестабільністю зв'язок та тендинітом.

Ортез 3-го рівня, такий як наколінник із шарніром, забезпечує найбільшу підтримку, але обмежує рухливість. Цей тип бандажу також зазвичай важчий. Він найкраще підходить для відновлення після операції, коли рух коліна має бути обмеженим, щоб запобігти повторній травмі.

Щоб зробити ще один крок уперед, завжди є варіант рівня 3+ для максимального захисту. Цей рівень найкраще підходить для допомоги у полегшенні болю та підтримка для помірних та серйозних нестабільностей та умов.

Типи наколінників

Є кілька типів наколінників, доступних на вибір, таких як рукави, обгорнуті скоби, шарнірні скоби та ремені. Наколінники бувають різних розмірів, і ви можете надіти їх прямо на коліно. Вони забезпечують компресію коліна, що допомагає контролювати набряк та біль.

Наколінники часто добре справляються з легким болем у коліні і допомагають звести до мінімуму артрит. Рукави зручні, можна носити під одягом.

Брекети добре підходять для спортсменів, які відчувають біль у колінах від легкого до помірного ступеня, забезпечуючи більшу підтримку ніж рукави. Ці брекети легко надягаються та знімаються, їх можна використовувати під час тренувань вони не мають громіздкості та тяжкості шарнірних брекетів.

Шарнірні наколінники часто використовуються після операції для пацієнтів та спортсменів, яким потрібний більш високий ступінь захисту та підтримки. Цей тип бандажа утримує коліно у правильному положенні, коли воно згинається, щоб допомогти загоєнню та уникнути подальших травм.

Ваш лікар може порекомендувати шарнірний колінний бандаж після операції і призначити інший тип бандажу, коли процес загоєння вийде на новий рівень. Шарнірні скоби бувають твердими або м'якими, причому м'які забезпечують меншу підтримку, ніж скоби.

Наколінник є відмінним рішенням, якщо ви страждаєте від болю в коліні через коліна бігуна або коліна стрибуна (тендиніт надколінка). Він може поміститися під одягом, його легко вдягати та знімати. Носіння цього типу ременя допомагає запобігти травмам надколінка і зводить до мінімуму біль у коліні, компресуючи сухожилля надколінка.

Закриті та відкриті брекети надколінка можуть збивати з пантелику, коли ви бачите одні брекети з відкритою надколінком (отвір у центрі брекета), а інші із закритим надколінком (без отворів).

Брекети з відкритою надколінком дозволяють зменшити тиск на коліно і забезпечують додаткову підтримку колінної чашки при правильному русі. З іншого боку, закриті брекети надколінка забезпечують стиск колінної чашки з тим самим тиском, що й решта коліна, і додаткову підтримку.

Запитайте свого лікаря, якщо ви не впевнені, який варіант найкраще підходить для ваших потреб.

Наскільки тугим має бути бандаж?

При використанні колінного ортезу вам знадобиться компресія, відчуття сором'язливості в коліні. Він має бути зручним та забезпечувати рівень підтримки, необхідний залежно від ваших індивідуальних потреб.

Однак, якщо корсет незручно тугий і ви втрачаєте кровообіг, настав час послабити ремені або вибрати бандаж більшого розміру. Жорсткі брекети забезпечують більшу підтримку та відчуття жорсткості, тоді як компресійні втулки забезпечують більше рухів, але меншу підтримку.

Який вибрати?

Вибір колінного бандажу, що підходить вам, залежить від необхідного рівня підтримки та/або рекомендацій вашого лікаря. Це рішення залежить від того, чи ви відновлюєтеся після операції, типу отриманої травми і того, наскільки сильно має рухатися ваше коліно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...