• Головна
  • Чому зникає зв’язок та інтернет, коли вимикають світло
09:05, 17 грудня 2022 р.

Чому зникає зв’язок та інтернет, коли вимикають світло

Чому зникає зв’язок та інтернет, коли вимикають світло

Останні місяці в Україні продовжуються масштабні відключення електроенергії.

Це все, звичайно, впливає на якість життя українців. Найбільше від відключень страждають люди, у яких в будинках чи квартирах побут залежить від електроенергії. І якщо можна зрозуміти бойлери, які не нагріють воду, або автономні котли, які не прогріють квартиру, то відкритим залишається питання, чому під час відключень зникають мобільний зв’язок та інтернет.

Робота обладнання мобільного звʼязку та інтернету залежить від електропостачання. Усі базові станції оснащені резервними джерелами живлення. Це батареї, які автоматично вмикаються, коли припиняється централізоване електроживлення. Вони в середньому можуть забезпечувати роботу упродовж 4-5 годин після відключення електроенергії.

Джерело: «Ліга. Tech»

Мобільні оператори пояснюють, що у разі планового відключення світла або короткострокової відсутності живлення мобільна мережа переходить на резервні джерела і продовжує працювати. Якщо ж за цей час живлення не з’являється, тоді оператори переходять на використання генераторів.

«Всі важливі структурні компоненти мережі, як-от комутатори та вузлові базові станції, обладнані стаціонарними дизель-генераторами. Для підтримання роботи іншого обладнання у випадках тривалих відключень електроенергії компанія використовує пересувні дизель-генератори», – пояснили у «Київстар».

Зазвичай великі оператори мобільного зв’язку мають багато генераторів, але якщо відключення електроенергії затягується на довго, є масштабними та охоплюють одразу різні райони, міста або населені пункти, абоненти можуть відчувати складнощі зі зв'язком та інтернетом. Це пов'язано з тим, що доставлення альтернативних елементів живлення одночасно до великої кількості базових станцій та технічних майданчиків потребує часу. 

«Стабільність роботи мережі залежить від тривалості та масштабів відключення електроенергії. Якщо живлення відсутнє довгий час на значній території України, то нам досить складно забезпечити роботу всього обладнання на генераторах. Зазвичай перевага віддається комутаторам і вузловим сайтам. Тобто загалом мережа працює, але періодично в різних населених пунктах виникають проблеми зі зв’язком», – повідомили у «lifecell».

Також, як зауважили у «Vodafone», у разі зникнення напруги насамперед відключається домашній Wi-Fi, тож усі клієнти, звичайно, переходять на мобільний інтернет. Навіть за умов, що всі елементи мобільної мережі працюють, як і раніше, мобільна мережа зазнає лавиноподібного росту навантаження, і це впливає на швидкість мобільного інтернету у кожного користувача. 

Мобільні оператори рекомендують користувачам під час відключень електроенергії, задля зменшення навантаження на мережу, вимкнути автозавантаження медіа в месенджерах, а також не використовувати під час відключень електроенергії застосунки, які споживають великий обсяг трафіку (наприклад, YouTube) або встановити низьку якість відео.

Вам також буде цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Чернівці #новини Чернівців #новости Славянска #зведення війни #зведення за добу #хроніки війни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...