10:23, 15 січня 2023 р.
Програма "Доступні Ліки" продовжує працювати під час війни. Кількість безкоштовних ліків зросла
Під час війни продовжує працювати програма "Доступні Ліки". Ба більше, кількість безкоштовних ліків зросла. Деякі з них можна придбати з невеликою доплатою.
Аптекам, що беруть участь у програмі “Доступні ліки” Держава відшкодовує вартість ліків, забезпечуючи українцям доступ до найнеобхідніших препаратів.
За 2022 рік було погашено 10 168 541 рецептів, фактична вартість відшкодування яких склала 2 млрд 243 млн грн. Державна програма реімбурсації (відшкодування) розповсюджується на понад 400 лікарських засобів.
Серед них ліки від:
- від серцево-судинних хвороб;
- від діабету ІІ типу;
- інсуліни;
- для профілактики інсультів та інфарктів;
- від розладів психіки та поведінки;
- від епілепсії;
- для лікування бронхіальної астми;
- для лікування нецукрового діабету;
- хвороби Паркінсона
- ХОЗЛ (хронічні обструктивні захворювання легень)
Для того, щоб почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану, пацієнту необхідно звернутись:
- для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу до свого лікаря, з яким укладено декларацію або до будь-якого іншого сімейного лікаря первинної медичної допомоги. Первинна допомога для ВПО надається у повному обсязі, наявність декларації для цього не обов’язкова. Лікар проведе огляд, діагностику, призначить необхідне лікування, зокрема й медикаментозне. Тож громадяни, які переїхали до інших місць та не мають звʼязку зі своїм сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, можуть отримати рецепт в найближчому центрі надання первинної медичної допомоги.
- для лікування розладів психіки та поведінки – до психіатра;
- епілепсії – до психіатра або невролога;
- першу схему лікування інсуліном прописує лікар-ендокринолог, відповідно, він же виписує рецепти на інсуліни проти нецукрового діабету перший рецепт також має виписати ендокринолог.
А за повторним рецептом можна вже звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу.
Під час воєнного стану аптеки приймають як паперові, так і електронні рецепти. З рецептом пацієнт має звернутися до аптеки, яка має договір з НСЗУ на відпуск ліків, і отримати безоплатні препарати.
Знайти найближчу таку аптеку можна за телефоном 16-77 (контакт-центр НСЗУ).
На час дії воєнного стану рецепти на інсуліни виписуються із розрахунку на місяць лікування.
Повністю безоплатними залишаються 47 препаратів інсуліну, ще 29 можна придбати з незначною доплатою, яка складає 15% від роздрібної вартості препарату. Держава гарантує пацієнтам із цукровим діабетом доступ до базового лікування інсулінами безоплатно. Базове лікування залежить від категорії, яку визначає для пацієнта ендокринолог, і передбачає або препарати інсуліну людини, або аналоги інсуліну відповідної форми.
Усі пацієнти з інсулінозалежним діабетом мають безоплатний доступ до базового лікування. А ті, хто бажає отримувати інсулін іншого типу або виду, отримають його з доплатою 15% від вартості препарату.
Програма реімбурсації “Доступні ліки” не має територіальних обмежень всередині країни, тож пацієнти можуть отримувати свої препарати там, де їм зручно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:10
17:30
Вчора
13:32
Вчора
Спецтема
Оголошення
15:10, 20 листопада
2
11:38, 25 листопада
61
11:38, 25 листопада
27
09:04, 27 листопада
11:38, 25 листопада
15
live comments feed...
Коментарі