• Головна
  • Міноборони закуповує продукти у 8 постачальників - Резніков відповів на скандал із закупівлею продуктів для військових.
19:17, 23 січня 2023 р.

Міноборони закуповує продукти у 8 постачальників - Резніков відповів на скандал із закупівлею продуктів для військових.

Міноборони закуповує продукти у 8 постачальників - Резніков відповів на скандал із закупівлею продуктів для військових.

На забезпечення харчуванням військовослужбовців у 2023 році будуть спрямовані десятки мільярдів гривень, а усі закупівлі відбуваються прозоро.

Міністр оборони Олексій Резніков виступив перед депутатами Верховної Ради та надав перелік компаній, які постачають продукти для військовослужбовців. А також наголосив, що особа, яка передала один з контрактів щодо харчування військовослужбовців для оприлюднення, як мінімум вчинила службовий злочин. Вона буде встановлена і притягнута до відповідальності.

Про це йдеться у публікації міністра на власній сторінці у Фейсбук.

За словами міністра, "публічне вкидання інформації про начебто завищені у 2-3 рази ціни почалося ще в середині минулого тижня. Тобто не після, а до Рамштайну, саме коли тривало уточнення домовленостей".

Як підкреслив Резніков, "той, хто передав один з контрактів та додатки для оприлюднення, як мінімум - вчинив службовий злочин. Цю особу буде обов’язково встановлено і притягнуто до відповідальності. Для цього підготовлено відповідні матеріали в СБУ. Зокрема буде з’ясовано мотиви".

Міністр зауважив, що оскільки жодної фактичної складової у претензіях немає, крім маніпуляцій, найочевиднішою ціллю виглядає спроба підриву довіри до Міноборони у дуже відповідальний момент, "а це вже - не просто службовий злочин".

"Так чи інакше, - зазначив він, - щоб зняти усі питання, я гарантую абсолютну прозорість Міноборони для правоохоронців. На моє прохання голова комітету  Олександр Завітневич запросив на засідання представників НАБУ та ДБР, щоб усі були "на одній сторінці".

Також Резніков повідомив, що запропонує народним депутатам розглянути можливість створення тимчасової слідчої комісії щодо процесу закупівель, якщо інші інструменти парламентського контролю вони вважатимуть недостатніми.

"Це створить додаткове навантаження на Міноборони, але ми готові йти на це. Тому що впевнені у своїй правоті. Для цього підготовлено відповідні матеріали в СБУ. Зокрема буде з’ясовано мотиви", - заявив він.

За словами Резнікова, на даний момент Міноборони уклало контракти з вісьмома постачальниками на забезпечення послуги харчування, і міністр продемонструє ці контракти народним депутатам.

За кожним з постачальників згідно з договором закріплено певну кількість військових частин. У контрактах прописано норму: якщо якийсь з постачальників не здатен виконати зобов’язання, то інші "підхоплюють" військові частини згідно з визначеним алгоритмом. Постачання харчів скрізь буде гарантовано безперервним, щоб не сталося.

Також очільник Міноборони наголосив, що надання послуги харчування здійснюється за принципом "їжа ходить за військовими".

Як пояснив Резніков, "якщо постійне місце дислокації наших десантників, наприклад, у Львові чи Житомирі, або якщо 128-ма гірсько-штурмова бригада має ппд на Закарпатті, а бойові завдання наші воїни виконують на Харківщині чи на Запоріжжі – постачальник гарантує доставку продовольства скрізь, де несуть службу підрозділи певної частини. Незалежно від кількості локацій та кількості людей в них. Це – ризики, які приймає на себе бізнес, укладаючи контракт. Це особливі вимоги до логістики".

Тобто, зауважив міністр оборони, в Україні немає "тилових" чи "далеких від лінії зіткнення" регіонів з точки зору харчування військовослужбовців, а "той, хто стверджує протилежне, свідомо обманює".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #Війна #Продукти для військових #Міноборони #Закупівля продуктів для військових #Фронт #Постачання армії #ЗСУ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...