• Головна
  • Чи продає Буковина електроенергію в Європу - Чернівціобленерго відповідає
13:22, 31 січня 2023 р.

Чи продає Буковина електроенергію в Європу - Чернівціобленерго відповідає

Чи продає Буковина електроенергію в Європу - Чернівціобленерго відповідає

"Ми продаємо електроенергію і через це нам не вистачає електроенергії" - таку фразу часто можна побачити у соцмережах чи почути в розмовах буковинців. Чи дійсно це так?

Останніми тижнями у соцмережах та в розмовах можна часто почути фразу на кшталт: "От якби обленерго не продавали електроенергію за кордон, то нам би світла вистачало, і не вимикали б". 

Тож чи продають зараз електроенергію, яку виробляють українські потужності? На це питання в інтервʼю "Чернівецькому Променю" відповів керівник Чернівціобленерго Олександр Ніверчук.

Читайте: Чому у Харкові, Миколаєві та Полтаві світло є довше, ніж у Чернівцях

Отже, керівник обленерго відповів, що фразу про продаж електроенергії постійно хтось роздмухує:

"Сьогодні ми маємо щось інше. Ми маємо постійні обстріли. Офіційна інформація: понад 50 відсотків енергетичних обʼєктів пошкоджено. Практично вичерпана будь-яка можливість передачі електроенергії кудись.

Взагалі для вашого розуміння: обленерго не має права займатись ні експортом, ні імпортом електроенергії. Для цього визначений єдиний орган - Укренерго, оператор системи передачі. Всі міждержавні лінії знаходяться в його підпорядкуванні.

Навіть останній договір, який ми підписали в кінці минулого року. У нас була одна лінія, яка чомусь належала нам, але історично обслуговувалась НЕК (Укренерго). Ми вже офіційно її передали для роботи в НЕК. Тому це відповідальність НЕК.

Чи є переток? Переток є між областями, між сусідами, між державами. Тому що це технічна побудова мережі й технічна можливість допомагати одне одному. Тому що є в енергетиці така річ як частота. Вона по наших стандартах має бути 50 герців. Це те, на чому стоїть основний вплив на наші двигуни для промисловості. Ми повинні. Для підтримання частоти у нас раніше були звʼязки з країною-агресором. Після 24 лютого ці звʼязки розірвані. Але ж ми дуже довго готувались, щоб вступити в обʼєднану енергетичну систему Європи. І деякі кроки були зроблені, на щастя. тому технічний переток є. Але отримання електроенергії ззовні в Україну набагато більше, ніж віддача наша. Тому що це процес повʼязаний з фізикою, з електродинамікою тощо.

Тому відповідь на ваше питання: технічні перетоки є. Чи є продаж електроенергії, я не знаю. Але я думаю, що його немає. Тому що сьогодні заховати таку інформацію неможливо. І ми про неї б знали в будь-якому звіті. Будь-який експерт би сьогодні підняв це питання.

Чи є продаж електроенергії з Буковини в Румунію? Немає. Чи є переток між Чернівецькою областю і Молдовою? Є. Чому він існує? Тому що це радянська побудова мережі. Чи залежать від цього мешканці Буковини? Практично ні. Хоча частина електроенергії йде, але ж ми отримуємо її на заміну від сусідніх країн набагато більше"

Також нагадаємо: 18 листопада минулого року Укренерго повідомило, що експорт електроенергії з України зупинений з 11 жовтня (рішення Міненерготут). 

До 10 жовтня Україна справді експортувала електроенергію в ЄС, чим заробляла для держави відчутні кошти. Після масованої ракетної атаки 10 жовтня експорт припинений і не здійснюється. 

Цю інформацію можна перевірити у європейських відкритих джерелах, насамперед на офіційній платформі даних ENTSO-E.

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини Чернівців #Чернівецька область #електроенергія #електропостачання #світло
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...