• Головна
  • Юридична сутність контракту на поставку товару із специфікацією та інвойсом
Новини компаній
12:15, 20 лютого 2023 р.

Юридична сутність контракту на поставку товару із специфікацією та інвойсом

Новини компаній
Юридична сутність контракту на поставку товару із специфікацією та інвойсом, фото-1

У міжнародних торгових стосунках важливу роль відіграє інвойс – це так званий рахунок. В інвойсі зазначаються найменування, кількість товару, його вартість, реквізити сторін, дата та номер договору, за ним оплачується товар, розраховується ПДВ, який сплачує імпортер, та митні збори. Також інвойс у деяких випадках замінює сам договір, однак є певні нюанси.

Чернівці – прикордонна територія, через яку в Україну потрапляє дефіцитне обладнання, сировина, споживчі товари, а з настанням воєнних подій через це місто збільшилася кількість гуманітарних та військових перевезень. Саме тому постає необхідність висвітлення юридичних особливостей контракту із специфікацією та інвойсом, популярність завантажувань якого на «Першому марктеплейсі» за посиланням https://thedoc.com.ua/document/kontrakt-na-postavku-tovaru-iz-specifikaciyeyu-ta-invojsom-anglijsko-ukrayinska-versiya значно зросла останнім роком.

Коли застосовується контракт з інвойсом?

Інвойс – важливий додаток до зовнішньоекономічного договору (контракту), предметом якого є імпорт-експорт товарів (тут і надалі маємо на увазі також послуги). Головне призначення цього документу – проходження валютного контролю: держава стежить за валютними операціями, адже закупівля товарів за кордоном означає виведення валюти, тому банки ретельно перевіряють такі операції.

В інвойсі продавець вказує кількість та вартість товару, умови угоди та оплати. Це дані, які впливають на розрахунок мита. Будь-яка помилка у документі приверне увагу інспектора, а отже, затримає випуск вантажу. Якщо постачальник в інвойсі вкаже підсумкову вартість товару з помилкою, митниця розцінить це як спробу приховати дані.

Специфікація також є невід’ємним додатком зовнішньоекономічного договору (контракту), і за змістом повторює інвойс, але лише останній грає роль рахунку-фактури для точного визначення розміру мита.

Існують ситуації, коли власне інвойс замінює собою зовнішньоекономічний контракт. Чинне законодавство встановлює, що в разі експорту будь-яких послуг (крім транспортних) за кордон з боку українського виконавця, контракт може укладатися шляхом складання інвойсу, в тому числі в електронній формі, що зроблено для полегшення валютного контролю. В усіх інших випадках контракт із специфікацією є необхідним.

Форма інвойсу

Єдиної форми цього документу не існує. Сторони зовнішньоекономічних стосунків мають право складати свій інвойс, головне, щоб він відповідав вимогам по змісту, які визначаються на конвенціальному рівні. Необхідним реквізитами інвойсу є:

  • дата відправлення;
  • реквізити сторін, за необхідності – одержувача;
  • країна походження товару;
  • країна, з якої експортується товар;
  • країна, до якої товар експортується;
  • номер транспортної накладної;
  • опис кожного виду товару за кількістю та ціною;
  • дата заповнення документа;
  • підпис продавця та відправника;
  • умови платежу, у яких зазначаються реквізити банку та дані про платіж: номер рахунку, термін оплати, назва, адреса та SWIFT-код банківської організації, номер координаційного рахунку.

Для зручності інвойс складається двома мовами – англійською та українською. Остання необхідна для швидкого проходження валютного контролю на українській митниці. Модельну форму зовнішньоекономічного договору (контракту) з інвойсом та специфікацією можна швидко та недорого завантажити на сайті «Першого маркетплейсу» – лідера ринку онлайн-продажу договорів в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...