15:21, 14 березня 2023 р.
Втрачали домівки, бачили смерть - у Чернівцях презентували комікс про війну та виставку портретів українців
До річниці повномасштабної війни, яку розгорнула росія проти України, у Чернівцях презентували графічну новелу “На межі” й виставку портретів та історій людей “Втрачений дім”.
Сьогодні у "Резиденції молоді" пройшла одноденна виставка портретів та історій українців "Втрачений дім". Одночасно з нею там презентували графічну новелу "На межі".
Створила все це Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта”. Керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк розповіла, що все презентоване створено на основі реальних історій українців, які рятувалися від окупації та смерті. Розповіді записували у тимчасових прихистках, що були облаштовані у 2022 році у школах і садочках.
Графічна новела “На межі” була розроблена саме до річниці повномасштабної війни в Україні. До видання увійшло 10 історій, написаних і намальованих на основі реальних розповідей 22 людей. Мала частина з них все ж змогла нещодавно повернутися додому і почати відновлювати навіть під ракетними обстрілами свою хитку буденність.
А от Володимиру Приходько з Маріуполя разом зі сім’єю все ж довелося починати життя спочатку. Його історія також була представлена на виставці. До повномасштабного вторгнення пан Володимир був старшим тренером з плавання, а ще раніше - 20 років працював на Азовсталі старшим нагрівальником великих злитків, які поставляли з заводу Ільіча в Маріуполі.
Він на власні очі бачив, як окупанти руйнували місто, як гинули люди, які просто могли вийти за водою чи зібратися біля підʼїзду, щоб приготувати їжу. Каже, що під час перебування в окупації доводилося контактувати з росіянами - ті могли зупинити будь-кого на вулиці, хто здався їм підозрілим.
Пан Володимир спочатку виїхав у Мангуш, але ще кілька разів перебуваючи там повертався у Маріуполь. А далі пройшов довгу процедуру фільтрації, щоб виїхати на підконтрольну Україні територію. Під час фільтрації тисячі людей по кілька діб стояли в черзі. Виїхати з окупації чоловіку вдалося тільки в липні, а зараз він мешкає в Івано-Франківській області.
За словами Євгенії Бердяк, організація зупинила вибір саме на коміксі тому, що він допомагає легко сприймати інформацію і розрахований на будь-яке покоління, зокрема на молодь і юнацтво. До того ж візуалізація краще допомагає уявити те, що довелося пережити людям, а також злочини скоєні росіянами.
Комікс безкоштовно передаватимуть школам, організаціям та установам по одному екземпляру. На їх основі навчальні заклади можуть проводити тематичні уроки, обговорення тощо.
Для презентації "Молода Просвіта" влаштувала тур обласними центрами заходу України та кількома країнами, зокрема: Івано-Франківськ, Львів, Тернопіль, Чернівці, Ужгород, Луцьк, Рівне, Молдова, Угорщина, Румунія.
Тираж візуальної новели обмежений, оскільки вона не продається, а розповсюджується безоплатно. Але охочі отримати її можуть звернутися на сторінку "Молода Просвіта Прикарпаття" у Facebook чи Instagram.
Читайте: Виставки, благодійний концерт і вистави - афіша у Чернівцях на тиждень
Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз
Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:03
10:15
15:22
Вчора
12:37
Вчора
11:14
Вчора
Спецтема
Оголошення
14:37, 25 жовтня
20:12, 22 жовтня
live comments feed...
Коментарі