• Головна
  • Перерахунок пенсій та подорожчання продуктів. Що зміниться в Україні з 1 квітня
16:24, 31 березня

Перерахунок пенсій та подорожчання продуктів. Що зміниться в Україні з 1 квітня

Перерахунок пенсій та подорожчання продуктів. Що зміниться в Україні з 1 квітня

У квітні в Україні підвищать тарифи на воду, введуть електронні рецепти на ліки та піднімуть ціни на продукти.

До яких змін готуватися у квітні – далі в матеріалі.

Перерахунок пенсій з 1 квітня

З 1 квітня для працюючих пенсіонерів проведуть перерахування пенсій. Це стосується українців, які вийшли на пенсію в 2021 році і продовжують працювати, тобто їх страховий стаж за 2 роки збільшився на 24 місяці.

Саме ці категорії пенсіонерів отримають перерахунок пенсій. Розмір перерахунку індивідуальний для кожного пенсіонера.

Підвищення буде індивідуальним і залежатиме від кількох факторів:

  • страхового стажу людини (враховується додатковий стаж, якого набув пенсіонер, продовжуючи працювати після виходу на пенсію);
  • від співвідношення між зарплатою, яку отримує людина, і середньою зарплатою по країні (так званий коефіцієнт заробітку).
Громадяни, які вже вийшли на пенсію, але продовжують працювати, мають право на перерахунок пенсійних виплат кожні два роки. Тобто перерахунок здійснюється не раніше, ніж через два роки після призначення пенсії або її попереднього перерахунку.

Тарифи на водопостачання

У квітні для українців підвищать тарифи на воду. Але ця зміна буде помітна тільки в травні, коли ми будемо оплачувати платіжки за квітень. Тарифи будуть відрізнятися в кожній області. В середньому витрати на воду для сім'ї з 3 осіб зростуть на 60 гривень за місяць.

Очікується, що найвищими тарифи на воду будуть у Кіровоградській області - 61,7 гривень за кубометр води, а найнижчими - у Львівській області - 27, 2 гривні за кубометр.

Відомство розглядає можливість двоетапного підвищення тарифів:

  • з 1 квітня – в середньому на рівні 12,3%;
  • з 1 липня – на рівні 14,1%.

Ліки за рецептом

Від квітня відпуск всіх рецептурних ліків в Україні відбуватиметься за електронним рецептом.

Йдеться про готові медпрепарати, які є в Державному реєстрі лікарських засобів і підлягають відпуску за рецептом лікаря.

Виписати е-рецепт зможуть:

  • лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки;
  • лікар-ФОП.

Е-рецепт можна буде отримати незалежно від того, чи підписана в пацієнта декларація з сімейним лікарем. Однак пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в Електронній системі охорони здоров’я.

На час воєнного стану е-рецепт впроваджуватимуть поступово, він поки не буде обов’язковим. Пацієнти наразі зможуть обирати, за яким рецептом купувати ліки в аптеці: електронним чи паперовим.

За відсутності світла чи звʼязку в медзакладі лікар також випише рецепт на спеціальному паперовому бланку.

Подорожчання продуктов

В Україні очікується подорожчання продуктів харчування на 10-15%. Насамперед подорожчають молочні продукти, м'ясо та яйця, а також імпортні товари. Подорожчання пов'язують з економічними факторами, а також з традиційним підвищенням цін перед Великоднем.

Реєстрація на національний мультипредметний тест

У квітні стартує реєстрація для участі в основній сесії національного мультипредметного тесту (НМТ). Вона триватиме із 3 квітня по 3 травня 2023 року.

Учасники НМТ мають створити персональні е-кабінети та подати реєстраційні документи. Реєстрація відбудеться через сайт Українського центру оцінювання якості освіти.

До 7 травня зареєстрований учасник зможе внести зміни в персональному кабінеті: обрати інший предмет або змінити населений пункт в Україні чи за кордоном, у якому планує пройти НМТ.

Протягом 5-12 червня зможуть зареєструватися ті, хто не зміг з поважних причин це зробити під час основного періоду реєстрації.

Тестування відбуватиметься у дві сесії:

  • основна (5 червня – 23 червня);
  • додаткова (11-24 липня).

НМТ відбудеться в один день. Передбачені два обов’язкові предмети (українська мова та математика), а також один предмет на вибір (історія України, іноземна мова, біологія, фізика, хімія).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Чернівці #новини Чернівців #новости Славянска #зміни з 1 квітня #ліки #тарифи #подорожчання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...