• Головна
  • Культ успішності: що ми не бачимо в інстаграмі у блогерів
18:13, 25 вересня 2023 р.

Культ успішності: що ми не бачимо в інстаграмі у блогерів

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

У сина маминої подруги у 20 років вже машина та квартира. А дочка кумів, яка працює в IT, заробляє три твої місячні зарплати. Всі довкола дуже успішні. “Успішний успіх” пропагують всюди - як у соціальних мережах, так і в реальності. 

Про це я вирішила поговорити з Анастасією Товстановською - студенткою УКУ, яка вчиться на соціолога, але вже зараз працює над проєктом, який ставить на меті дослідити освітні потреби підлітків у одній з дослідницьких організацій. 

Анастасія до того, як перебратись до міста Лева, росла у Чернівцях. Вона розповідає, що перший рік в університеті минув для неї під впливом так званого “успішного успіху”.

“Щодо мого досвіду, то з Чернівців я потрапила в університет, який вважається доволі таки престижним. Перший свій рік я жила в гуртожитку та зустрічалась із великою кількістю людей. Нове місто, багато емоцій та вражень. І це парадоксально був найгірший та найкращий рік у моєму житті. Тому що мене оточував цей “успішний успіх” постійно, і я відчувала приналежність до нього себе. Приємно відчувати себе “кращим за всіх”, якби по дурному це не звучало. Але водночас це для мене було неприродним відчуттям, яке як наркотик змушує хотіти більшого від себе. Я хотіла більше розвиватись, бо раптом всі навколо будуть більш розвиненими, ніж я. Я веду до того, що здебільшого ці цінності у сучасному світі нам нав’язують”.

Як люди потрапляють на “помилку вцілілого”?

"Помилка вцілілого” була сформована тоді, коли випробовували військові літаки. Ті літаки, які повертались, аналізували на наявність пошкоджень і ремонтували. Так робили, щоб вдосконалювали майбутні версії літаків і було менше летальних випадків. Але при цьому кількість летальних випадків не зменшувалась. 

“Бо варто було б аналізувати ті літаки, які не прилетіли. Тому що літаки, які прилетіли - виконали функцію. Умовно ми читаємо біографію успішних людей, або дивимось той самий інстаграм блогерів. Те, що ми бачимо, там є лише результатом їх роботи, ресурсу та знань, але процес цього люди не показують. Натомість вони діляться лише найкращим моментом життя. Ми бачимо людей, які виставляючи своє авто, красиве життя, розповідають про успіх, та ми ніколи не побачимо людей, які плачуть, які загубились у житті та банально не можуть познайомитись з іншими та соціалізуватись”

Анастасія розповідає, що чула у своєму житті про того самого хлопця, який кинув університет, спав у підвалі, їв на останні кошти, а його якась інноваційна ідея вистрілила, і він став мільйонером. 

“Це і є “помилка вцілілого” - не кожен хто так робив став мільйонером.  Та саме про нього напишуть книжку і він стане відомим. Але є тисячі людей, які кинули навчання, так само були у скруті, але вони не досягли нічого, просто про них не згадають. Це гарно ілюструє те що ми бачимо довкола себе. Ми ера саморозвитку -  потрібно швидше розвиватись, ніж твій сусід. Я зрозуміла, що пропри культ успішного успіху, всі знання світу не отримаєш, а всі гроші не заробиш. У кожного є свій шлях, який дуже часто може не перетинатись зі шляхами інших. Але те, що твій успіх інший, не робить його менш успішним”.

А ви коли-небудь порівнювали свій успіх з іншими людьми?

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини Чернівців #Чернівці новини #новини #Бковина #успіх #соціальні мережі #інстраграм
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...