• Головна
  • Як виправити, замінити та доглядати за ущільнювачем холодильника
Новини компаній
17:03, 29 листопада 2023 р.

Як виправити, замінити та доглядати за ущільнювачем холодильника

Новини компаній

Чи ви знаєте, що 2/3 поломок холодильників пов'язані з не щільністю їх ущільнювачів? Так, цей невеликий деталь - гумова прокладка - відіграє важливу роль у роботі системи охолодження. Втрати герметичності не лише призводять до псування ваших продуктів, а й збільшують споживану електроенергію та виходження з ладу важливих елементів холодильника.

Навіть невеличка щілина між холодильною камерою та дверима пропускає всередину теплий повітря, яке утворює конденсат на внутрішніх стінках. А конденсат - це наліт, яка з часом, стаючи все товщою, збільшує навантаження на систему. Більше того, несправний ущільнювач рано чи пізно призведе до поломки терморегулятора та компресора, оскільки для підтримання заданої температури його регулятор змушений частіше спрацьовувати та запускати мотор.

Як виявити несправність ущільнювача?

Перший тривожний сигнал - це, власне кажучи, утворений наліт. Другий ознака: від дверцят камери почало тягнути холодом, або вони стали легко відчинятися та зачинятися без "прилипання". Третій: компресор вмикається частіше, ніж зазвичай, і працює довше. У всіх цих випадках є підстави задуматися про можливу несправність.

Щоб переконатися в своїх підозрах, уважно огляньте ущільнювач. Зазвичай тріщину чи розрив гумового полотна можна помітити візуально. Але іноді утворений свист, розділений або деформований уривок може бути непомітним навіть "завзятому оку".

Як виправити, замінити та доглядати за ущільнювачем холодильника, фото-1

Але навіть цей метод не завжди є ефективним. Тому герметичність можна перевірити на дотик. Звісно, ймовірно, у вас вдома немає професійного дотика, але аркуш тонкого паперу завжди можна знайти. Відкрийте дверцята, накладіть аркуш на дверний проїм, закрийте дверцята. Потягніть аркуш до себе та вгору-вниз. Виконайте таку операцію по всьому периметру дверей. У тому місці, де аркуш "гуляє", є щілина.

Як відремонтувати герметичну прокладку?

Бажано замінити ущільнювач, але в виняткових випадках можна спробувати продовжити йому життя. Треба зняти прокладку і занурити її в гарячу воду (якщо це складно, одягніть рукавички і просто змочіть "пошкоджене" місце ганчіркою, губкою або поливайте прямо з чайника). Іноді це допомагає відновити її форму. Також можна підігріти деформоване місце феном або паром з праски. В крайньому випадку під деформований участок можна підложити і приклеїти смужку гуми або паперу.

Як вибрати новий ущільнювач для холодильника?

Навіть якщо вдалося усунути проріз, пам'ятайте, що це тимчасовий захід - взагалі-то це не ті варіанти, які радикально вирішать проблему. Деформоване місце з часом знову себе проявить, а різноманітні клеї не забезпечать максимально якісного прилягання площин. Проблему вирішить лише заміна ущільнювальної гумки на нову - це не складно і, до речі, недорого. Допоможе в цьому сайт

Якщо раніше ущільнювачі виготовляли з товстої гумової стрічки, то сучасні - з полімерів. Зазвичай вони є порожніми, двобалонними та мають магнітні смуги для щільного притягування дверей до металевої коробки холодильника.

Що потрібно знати при виборі нового ущільнювача? По-перше, марку, модель і рік випуску вашого приладу. Цю інформацію зазначено на заводській табличці, яка розташована на стіні одного з відділень: холодильного або морозильного. Іноді, щоб досягти до неї, потрібно видалити поличку або контейнер. Зазвичай вона розташована внизу на лівій стінці всередині пристрою. Чому це важливо? Якщо для вашої моделі не знайдеться конкретно вашого ущільнювача, то можна підібрати аналог.

Буває так, що холодильник уже служить багато років, і такі моделі, відповідно, і запчастини до них, зняті з виробництва. У цьому випадку доведеться працювати: зробити точні виміри посадкового місця ущільнювача, взяти з собою в магазин шматок старого та підібрати заміну за цими параметрами.

Далі зніміть стару гумку - обережно, щоб не пошкодити елементи дверей. Якщо стрічка прикручена саморізами - відкручувати, але якщо вона приклеєна, то доведеться її відірвати, а потім очищати посадкове місце до абсолютної чистоти.

Як встановити ущільнювач холодильника?

Добре, коли на холодильнику передбачена система кріплення стрічки в паз - так звана "ялинка". Вставили і, як кажуть, забули. Тут головне знати, як правильно зняти стару стрічку: треба відтягнути край пазу, а саму стрічку тягнути вгору. Для зручності між панеллю та ущільнювачем можна встановити плоску викрутку і піднімати стрічку.

Отже, якщо ваша модель не має жодних вглиблень, то в цьому випадку ущільнювач треба приклеїти або прикрутити саморізами. Тут знадобиться шпатель, щоб спочатку очистити поверхню, розчинник для обезжирювання, клей або силіконовий герметик, відкрутка.

Догляд за ущільнювальною гумкою

Щоб холодильник служив довгі роки, йому потрібна регулярна увага. Це - тема окремого розмови, і ми вже говорили про це раніше. Отже, щодо ущільнювача, дамо декілька рекомендацій.

Під час експлуатації в його пазах накопичується бруд, який слід періодично видаляти. Це зручно робити старою зубною щіткою, змоченою у розчині соди.

Поверхню стрічки протирайте кухонним миючим засобом, але без абразивних складових.

Щоб зберегти еластичні властивості матеріалу стрічки, її можна протирати силіконовою змазкою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...