• Головна
  • Чи справді повістка значить призов - відповідає Чернівецький обласний військкомат
12:10, 9 грудня 2023 р.

Чи справді повістка значить призов - відповідає Чернівецький обласний військкомат

Чи справді повістка значить призов - відповідає Чернівецький обласний військкомат

Де і за яких обставин законно видавати повістки? Що робити, щоб військкоми не чіпали? І що робити одразу після того, як вручили повістку? Сайт 0372.ua дізнавався відповіді на всі ці запитання.

Сайт 0372.ua продовжує відповідати на питання щодо повісток та мобілізації, які найбільше цікавлять чернівчан. Минула стаття була присвячена поширеним чуткам та фейкам стосовно роботи військкоматів.

Читайте: Насильно забирають і одразу на фронт - Чернівецький обласний військкомат спростовує чутки

Цього разу розказуємо про таке:

  • Який порядок вручення повісток? Кому з громадян призовного віку їх вручають?

  • В яких обставинах законно видавати повістки, а в яких - ні?

  • Що робити одразу після вручення повістки?

Питаннями поставили Службі зв'язків з громадськістю Чернівецького обласного ТЦК та СП. Відповіла на них начальниця служби зв'язків з громадськістю Чернівецького обласного ТЦК та СП майор Тетяна Гайдащук. 

Який порядок вручення повісток? Кому з громадян призовного віку їх вручають?

Перш за все варто усвідомити, що захист Вітчизни є конституційним обов'язком та найважливішим завданням для всього нашого народу. 

Вручати повістки військовозобов’язаним можуть представники органів місцевого самоврядування, роботодавці, керівники підприємств і організацій, незалежно від форм власності, представники ЖРЕПів, ОСББ та військовослужбовці територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані віком від 18 до 60 років. Призовники, віком від 18 до 27 років, які на даний час не підлягають призову на строкову службу, можуть бути призвані за бажанням та укласти контракт.

В яких громадських місцях і обставинах законно видавати повістки, а в яких - ні?

Повістку можна вручити за місцем проживання, за місцем роботи, на вулиці, на блокпостах, чи інших громадських місцях. 

Чоловікам віком від 18 до 60 років на час дії воєнного стану потрібно постійно мати з собою документи, що посвідчують особу, а також військово-облікові документи, та надавати їх для перевірки уповноваженим особам, зокрема військовослужбовцям ТЦК та СП.

Військовослужбовці ТЦК та СП вимушені проводити заходи з оповіщення тому, що чимало буковинців і внутрішньо переміщених осіб порушують вимоги законодавства про військовий обов’язок і військову службу. 

Підпишіться на наш Viber

Що має далі робити чоловік, якому вручили повістку?

Перш за все - розуміти, що отримання повістки ще не означає призову на службу. Насамперед в ТЦК та СП потрібно звернутися для уточнення військово-облікових даних, а саме оновлення інформації у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, щодо сімейного стану, працевлаштування, наявності чи відсутність дітей та за необхідності оновлення документів. Під час цього можуть бути виявлені підстави для звільнення від служби, або відстрочки. 

У разі, коли чоловік пройде медичну комісію та за всіма критеріями буде визнаний придатним, йому може бути вручена повістка на відправлення до навчальних підрозділів.

Не треба чекати коли покличуть в ТЦК та СП, а звертатися самостійно. Всі військовозобов’язані повинні уточнити свої військово-облікові ознаки, аби їх занесли до до Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних та призовників та видали ідентифікаційний військовий номер (ІВН).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини Чернівців #Чернівецька область #новини Буковини #повістки #мобілізація #військкомат #ТЦК
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...