16:49, 28 січня
«Кожному музиканту потрібна нормальна робота» — інтерв’ю з чернівецькими панками-рокерами
Колись ми спілкувались з організаторами музичного заходу «Квадурника», під час інтерв’ю вони розповіли про гурт «Кожного дня». Надихнувшись їх розповіддю, сайт 0372.ua вирішив поговорити з гуртом. Вони розповіли про своє хобі, чи можливо музикантам заробляти гроші, ейджизм та фанатів. Читайте далі.
День Х, журналістку сайту 0372.ua зустріли біля будівлі, де гурт проводить репетиції. Довгі темні коридори нагадують лабіринти. Поки ми дійшли до самої студії, пройшли повз величезного залу з поламаними ігровими машинами, які там ремонтують. Також зі мною поділились, що десь на поверсі печуть смачні булочки. Звичайно біля репетиційного залу є «курілка», куди мене повели музиканти на перекур до початку інтерв’ю.
Зайшовши в середину репетиційного залу, можна побачити великий золотий долар, гітари на стіні, які можна орендувати на інші інструменти.
Соліст гурту Денис попри хворобу та захрипле горло, все одно прийшов на репетицію, бо він панк, щоб ця відповідь не означала.
Учасницею гурту є Катерина, яка грає на барабанах.
У гурті грає бас-гітарист Богдан.
Та загадковий гітарист, який називає себе Анонім. Він приховує своє обличчя за великими окулярами, шапкою з котиком та шарфом. Також не розмовляє, щоб ніхто не здогадався, ким він є насправді.
Отже, всі сідаємо за стіл та розпочинаємо інтерв’ю.
Чому ви назвали гурт «Кожного дня?
«Ми співаємо про такі речі, які люди відчувають щодня буквально. Це сум, радість, звичайні побутові речі, закоханість, це те через, що кожен проходив. Тому пишемо нашу музику просто — без ускладнень, без надмірних словесних споруд, щоб люди її відчували»
Як утворився чернівецькій гурт?
«Я гуляв зі своїм другом вулицями міста, і ми побачили хлопця, який грав на гітарі. Ми підійшли до нього, попросили пограти, перехожим сподобалось. Потім до нас підійшов хлопець з іншої компанії, і сказав давайте зробимо гурт. Трішки подумали і погодились. І тепер вже через півтора року гурт все ще існує та набирає обертів»
Фронтмен гурту розповідає, що гурт пережив багато змін. Денис поділився, що виникали конфлікти, тому склад гурту змінювався.
«Я вирішив знайти людей, які реально підходять по духу, є професіоналами своєї справи. І зараз я сиджу поміж них.
Що це для учасників гурту «Кожного дня» хобі, професія чи стиль життя? На це питання відповіли всі учасники гурту. А взяв ініціативу Богдан, який є бас-гітаристом.
«Ну, короче, якщо відштовхуватись від того моменту, як я потрапив в групу, то була цікава історія. Побачив у інстаграмі «шукаємо басиста», я такий окей, коли репетиція. І все, мене взяли. (сміється, — ред).Насправді для мене музика — це швидше наркотик. Бо я "вколовся" цим панк-роком років 15-17 тому все. Просто без цього не можу. Певно грати таку музику, і створювати — одна історія, а слухати її — інша, та воно все взаємопов’язано»
Музиканти поділились, хто ж вони поза межами репетиційного залу: музиканти (вибачте за тавтологію) чи можливо хтось інші?
Бас-гітарист Богдан каже:
«Я думаю, що кожен займається своєю якоюсь справою, де заробляє гроші. Але кожен музикант мріє музикою, своїм хобі, заробляти на життя гроші»
Коли Богдан завершує репетицію з гуртом, він керує постпродакшеном компанії, яка створює відео на аутсорсинг.
«Насправді, крім того, що потрібен талант звичайно, бо не талановитих людей вистачає в музичному просторі. Це ще й звичайна бізнесова історія. Тобто потрібен капітал, який інвестуватимуть в себе та колектив, щоб потім на цьому заробляти»
Соліст гурту Денис ділиться, що коли починав створювати гурт був безробітнім.
«У мене не було роботи, і я не міг ніяк просувати гурт. Окрім того, як розповідати про нього своїм друзям та спамити в особисті повідомлення. Тепер я працюю в IT, маю можливість закидувати рекламу, і якимось чином просувати нашу творчість. Без стороннього заробітку дуже тяжко музиканту»
Учасники гурту зійшлись на тому, що «творчі люди — бідні».
Пан Анонім не відповідав на запитання, бо він не викриває свою особу. А Катя, дівчинка, яка майстерно «лабає» на барабанах розповіла, що ще вчиться в школі.
«Я вчусь в одинадцятому класі. Окрім цього гурту граю ще в одному з іншою дівчиною, яка колись грала в «Кожному дня". Звичайно вступатиму до вишу, бо кожному музиканту потрібна нормальна робота. Можна звичайно сподіватись, що з музикою будеш щось заробляти, але може повезти, а може ні»
Тобто у гурті зібрались четверо: айтішник, школярка, керівник та невідома особистість. Віковий діапазон різний від 17-31 років, але це не заважає їм разом творити музику.
Учасники гурту діляться, що ті теми, які зачіпають, вони не прив’язані до якого віку. Сумують, люблять і сміються і в 60, і 80 та в 10 років.
Найстарший серед учасників — Богдан розповідає:
«Ще є поширена думка, що поп-панк або емо-панк - він для молоді. Коли ти кажеш у своєму зрілому віці, що слухаєш панк-рок, і мене це качає, то люди інколи дивляться і такі: «чувак, тобі 30 з хвостиком, а тобі панк-рок в голові. Тому ейджизм може зустрітись з людьми старше або твого віку»
У якому жанрі гурт створює пісні?
Тут думки учасників розділились. Денис сказав:
«Так вийшло, що ми пишемо пісні у жанрі панк-рок. Я коли починав писати пісні, я не знав, що існують, якісь жанри»
Однак Богдан каже, що жанри пісень їхнього гурту не підпадають під щось конкретне:
«З власних спостережень воно йде від панк-року в якесь інді. І в що воно виллється, я взагалі без поняття»
Катерина своєю чергою ділиться:
«Якщо дивитись на музику як на хронометраж з 90-тих чи нульових, більшість жанрів почало змішуватись. Зараз більшість колективів менш відомих дуже важко приставити в одну точну комірку приставити. Щоб описати жанр потрібно танцювати довкола слів»
Анонім все ще загадково мовчить.
Учасники кажуть, що це не лише їх проблема, адже багато гуртів так само «не визначені» жанром. Також вони не бачать сенсу обмежувати себе одним жанром, бо раптом захочеться завтра грати дезметал.
Гурт виконує кавери чи пише оригінальні пісні?
«Сонграйтером (пише пісні, — ред) є я сам. Я ще з класу 10-11 писав пісні, тому коли створювався гурт, за моєю спиною був багаж пісень. Пісні продовжую писати, та редагувати старі, вони завжди були авторськими. Взагалі концепція кавербендів (гурти, які переспівують готові пісні, — ред.) — це заробіток грошей з комерційної точки зору»
Денис розповідає, що пише пісні ловлячи момент, відчуття чи історію, яку передає у словах та музиці.
«Я знаю, що часто люди придумують музику, потім слова та щось вимучують з себе. Але я намагаюся передати історію в словах, музиці та інтонації паралельно. Я її розмальовую (історію — ред. як художник на холсті. Наприклад, наша пісня "Барабанщик». Колись наш колишній барабанщик привів на репетиції свою дівчину. Мені дуже сподобалась їх взаємодія, я відчув підліткове-дитяче кохання, і я написав про це пісню, мелодією намагався передати драйв якоїсь рок-зірки»
Проте пісня створюється не лише натхненням, а й технічно, про це розповідає басист Богдан.
«Якщо говорити про технічну сторону. Денис як сонграйтер приносить кістяк, а потім група допилює пісню спільними зусиллями якесь аренжерування до моменту, поки ця пісня не вийде»
Пісні записують коли як. Першу пісню вони записали в репетиційні залі, там де й проводилось інтерв’ю.
«Другий трек ми записали в доброго друга, Аноніма вдома. Майбутні треки будуть записуватись і в студії, і вдома. Все залежить від того, який потенціал пісні. Поки вийшло 2 треки, але вже нові пісні записані, тому десь навесні люди зможуть їх послухати».
Як розвивається музична культура у Чернівцях?
«Зараз вже трішки краще ніж півтора року тому. Почали з’являтися різні концертні діяльності типу Квадурника чи Mоsh rooms. У зв’язку з цим з’являються нові гурти Але насправді важко в Чернівцях зробити так, щоб люди прийшли на культурний захід»
Чи з’явились фанати гурту «Кожного дня»?
«Так, не мільярди, але є пару людей, які щиро захоплюються нашою творчістю. Не рахуючи наших знайомих. Інколи приходять сфоткатись, особливо після завершення заходів та івентів. Кажуть підбадьорливі речі, людям подобається і це мотивує творити далі»
Читайте також:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:09
Вчора
13:04
Вчора
11:37
Вчора
10:35
Вчора
09:47
Вчора
17:08
31 жовтня
Спецтема
Оголошення
16:09, 28 жовтня
5
14:53, 31 жовтня
38
13:36, Вчора
2
14:52, 31 жовтня
27
live comments feed...
Коментарі