17:29, 2 лютого 2024 р.
Казали, що в Україні релігійні переслідування - як буковинські священники працюють на росію
Служба безпеки України з 2022 року регулярно повідомляє про обшуки в єпархіях УПЦ МП і про результати цих обшуків, які зазвичай підтверджують те, що священнослужителі працюють на країну-агресора. Далі щодо священнослужителів, які підозрюються в співпраці рф та підривній діяльності в Україні, відкриваються кримінальні провадження. А ось чим завершується розгляд цих справ? Про це ми і вирішили дізнатися.
Від початку великої війни СБУ розпочали 68 кримінальних проваджень щодо представників УПЦ МП, 14 з них - митрополити церкви. З них 20 злочинів щодо держзради, колабораціонізму та пособництва росії, яка є агресором. До того ж правоохоронні органи розслідують 18 справ, які містять питання про публічні заклики до релігійної ненависті.
Так, у листопаді 2022 року СБУ провела обшуки на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП
В результаті там знайшли документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.
Також викрили листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують «методички» щодо «особливостей» проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення.
Представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної обстановки в Україні та ситуації на фронті. Зокрема, вимагали від священників УПЦ заперечувати збройну агресію рф, розповідати про нібито утиски «московської церкви» тощо.
У вересні 2023 року стало відомо, що на Буковині судитимуть митрополита УПЦ Михайла Жара і настоятеля чоловічого монастиря
Йому загрожувало до трьох років ув’язнення та позбавлення права займатись певною діяльністю за розпалювання релігійної ворожнечі між вірянами. Впродовж грудня 2022 року під час своїх богослужінь він ображав почуття прихожан ПЦУ (Православної церкви України). Цим самим розпалював релігійну ворожнечу. Це підтвердила й судово-лінгвістична експертиза. Йому ще у травні 2022 року повідомили про підозру.
Читайте: Скандал з монастирем у Банченах: як чернівчанина погрожували вбити
Сайт 0372.ua вирішив дізнатися, на яких стадіях зараз перебувають кримінальні провадження щодо священників УПЦ МП. Аби отримати таку інформацію, ми звернулися із запитом до Управління СБУ у Чернівецькій області.
На наш запит відповіли, що слідчий відділ Управління 15 листопада 2022 року розпочав кримінальне провадження за фактом звернення у серпні 2022 року (під час воєнного стану) УПЦ до відділу зовнішніх звʼязків РПЦ. У листі були зазначені свідомо неправдиві відомості про так звану “русофобію”, “релігійне переслідування” УПЦ та релігійну нетерпимість в Україні. Наразі в цьому провадженні жодній особі не повідомлено про підозру. Триває досудове розслідування.
Усе цікаве та найважливіше читайте у нашому Telegram
Ще одне кримінальне провадження СБУ розпочало 31 січня 2023 року (публічне заперечення збройної агресії проти України). 30 жовтня минулого року слідчі Управління повідомили про підозру священнику УПЦ МП з Чернівецького району. 2 листопада 2023 року Глибоцький районний суд позбавив його права обіймати посади та виступати публічно протягом 12 років.
Тут від себе додамо: 6 листопада 2023 року стало відомо, що саме 2 листопада Глибоцький районний суд визнав винним священника УПЦ МП Дмитра Завʼялеця, який сказав, що Донбас і Крим “не наші землі”.
У суді довели, що батюшка у березні 2023 року під час того, як ховали загиблого військовослужбовця Збройних сил України виступив з промовою. Понад 60 людям він сказав, “...Донбас і Крим не наші землі, що там російськомовні люди і українців там ненавидять, тому не треба туди йти; ...Америка буде воювати з Росією на території України, що ми зараз і бачимо, що зараз і робиться”. Сам чоловік до суду не зʼявився. Проте суд отримав заяву, що визнає себе винним у кримінальному правопорушенні та взагалі нічого не оспорює.
А 28 січня 2024 року стало відомо, що Чернівецький апеляційний суд пом'якшив вирок Дмитру Зав'яльцю - священнику Української православної церкви Московського патріархату з Глибоки. Йому виключили з вироку суду першої інстанції обтяжуючу обставину покарання вчинення кримінального правопорушення в період дії умов воєнного стану. Дмитру Зав'яльцю частково задовільнити апеляційну скаргу.
Що стосується митрополита Михайла Жара, то йому поліція повідомила про підозру у травні 2023 року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:06
Вчора
20:04
Вчора
19:17
Вчора
16:37
Вчора
14:17
Вчора
Спецтема
Оголошення
09:47, 10 січня
08:42, 10 січня
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
live comments feed...
Коментарі