• Головна
  • Великий піст 2024 року: дата початку та як підготуватись
19:09, 15 лютого

Великий піст 2024 року: дата початку та як підготуватись

 Великий піст 2024 року: дата початку та як підготуватись

Саме Великий піст є найголовнішим та найсуворішим. В цей період віряни відмовляються від розваг, веселощів, м'ясної та молочної їжі, щоб приділити весь свій вільний час духовному розвитку. Закінчується Великий піст напередодні Великодня.

2024 року християни будуть святкувати Великдень 5 травня, отже Великий піст розпочнеться у понеділок, 18 березня, і закінчиться у суботу, 4 травня. Щороку цей період триває 48 днів. Розпочинає Великодній піст Чотиридесятниця (40 днів) і завершує Страсна седмиця (останній тиждень перед Великоднем).

Під час Великого посту важливо дотримуватися не лише обмежень у їжі, а й підготуватися духовно до Воскресіння Христового. Зокрема, в цей період треба більше часу присвячувати молитвам та добрим справам, щоб зустріти свято з чистою душею.

Як підготуватися до Великого посту 2024:

За віруванням, Великий піст готує людські тіло та душу до Воскресіння Господнього. Цей піст є одним із найсуворіших. Під час Великого посту не можна робити гучні святкування, веселитися з музикою й танцями.

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber

Під час Великого посту, люди повинні:

1. У перший день Великого посту і Страсну пʼятницю дотримуватися суворого посту — утримуватися від вживання мʼясних і молочних продуктів та яєць, а також страв, які містять ці продукти;

2. У перший тиждень Великого посту та у Страсний тиждень не можна вживати мʼясні продукти та страви з них;

3. У понеділок, середу та пʼятницю інших тижнів Великого посту слід утриматися від споживання мʼясних продуктів і страв;

4. У вівторок та четвер дозволено їсти усі види їжі;

5. Суботи та неділі можна вживати усі страви (крім Страсної суботи);

6. Немає поклонів у всі суботи та неділі Великого посту, крім Хрестопоклонної неділі та Страсної суботи.

Що можна їсти у Великий піст:

У період Великого посту віряни готуються до святкування Великодня не лише духовно, але і тілесно. Тобто - це відмова від скоромної їжі. На вашому столі повинні бути лише пісні страви. Потрібно хоча б раз причаститися і сповідатися. Забороняється вживати в їжу м'ясні продукти, рибу, яйця, молоко, а ще споживати продукти частіше одного разу на день, пити алкогольні напої, палити.

 Дозволяється рослинна їжа (фрукти, овочі, сухофрукти), соління і квашення, сухарі, чай, бублики, гриби, горіхи, чорний і сірий хліб, каші на воді, киселі. 

Необхідно на увесь цей час відмовитися від лихослів'я та тілесних втіх.

По суботах та неділях, а також в дні великих свят, які збігаються з Великим постом, дозволяється додати до раціону пісну олію, вино, а вживання їжі збільшується до двох разів на день.

Слід зазначити, що перші чотири дні посту і вся Страсна седмиця (останній тиждень) вважаються найсуворішими. В Чистий понеділок (перший день посту) та Велику п'ятницю (остання перед Великоднем) заборонено вживати їжу. А ось в першу п'ятницю Великого посту дозволяється їсти тільки відварену пшеницю з цукром чи медом.

Варто додати, що церква  звільняє від посту:

дітей до 14 років;

вагітних;

матерів після пологів;

жінок, які годують грудьми;

людей, які досягли 60 років.

Для чого потрібно дотримуватись посту:

Під час Великого посту існує чимало постанов, до прикладу: обмежувати себе в їжі, більше молитися, займатися благодійністю, подавати милостиню. 

Багато хто слідує цим постановам у Великий піст тільки тому, що так заведено, так правильно. Але варто замислитися, що ці постанови означають та яку мету ви переслідуєте, дотримуючись їх. Можливо, це пізнання Божої волі стосовно вашого життя або відкриття свого покликання.

Усе цікаве та найважливіше читайте у нашому Telegram

Багато вірян вирішують обмежити себе у користуванні гаджетами або обмежити час перед телевізором. Але варто правильно розпорядитися звільненим часом. Можна обрати духовне читання. Це допоможе збагатити ваш духовний світогляд і знайти нові джерела натхнення. Нехай час Великого посту буде для вас часом глибокої духовної трансформації і піднесення до Божої милості.

Також важливо очистити свою душу та серце від гніву, злості, образ та інших негативних почуттів. Прощайте тим, хто вас образив, і прагніть до миру та гармонії відносин. До речі, це може стосуватися не тільки інших людей, часом ми можемо бути ображені самі на себе, картати за те, що чогось не зробили або не досягли. Тож, слід відпустити і цей тягар. 

Піст це також добрі справи та милосердя. Варто у цей період більше допомагати іншим людям, особливо тим, хто потребує цієї допомоги. Благі справи полягають не тільки в милостині, є люди, які потребують доброго слова, підтримки або ж того, хто вислухає та порадить. Тож, Великий піст це не тільки про жертвування грошей та речей, а й про жертвування свого часу для інших.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Великий піст #молитва #церква #Великдень #новини #Буковина #Чернівці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...