• Головна
  • Єднання напередодні "повномасштабки": спогади чернівчан та слов'янців про цей день
13:43, 16 лютого

Єднання напередодні "повномасштабки": спогади чернівчан та слов'янців про цей день

Єднання напередодні "повномасштабки": спогади чернівчан та слов'янців про цей день

16 лютого Україна вже втретє відзначає День єднання. Це свято 2022 року запровадив своїм Указом президент Володимир Зеленський. Головною метою було продемонструвати єдність українського народу через загрозу повномасштабного вторгнення росії в Україну. Сьогодні свято набуває особливого значення.

У Чернівецькому Національному університеті приєднались до привітань, тому що в українських містах і селищах підіймають державний прапор і виконують гімн. У свята немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

Все цікаве та найважливіше читайте у нашому Telegram

Якщо згадати початок 2022 року, то в суспільстві почалися хвилювання щодо можливого російського вторгнення. А цим днем показали, що саме в єднанні — наша сила. Майже два роки війни довели це твердження. Журналісти сайту 0372 з Чернівців та журналісти 6262 зі Слов’янська, що на Донеччині поділились своїми спогадами про емоції 16 лютого 2022 року.

Марія з Чернівців: "У Чернівцях була більш-менш спокійна атмосфера, просто чекали ранку 16 лютого, щоб запевнитись в тому, що повномасштабна війна не розпочнеться. Було багато розмов і чуток, які не підтвердились. Мої батьки переживали, адже тато в минулому військовий, а мама медикиня. Вони зробили запас продуктів, зібрали тривожну валізу. Ще був цікавий момент, про який наша сім’я згадала вже 24 лютого вранці. До моєї мами зателефонувала сестра з Італії, там всі розмовляли про те, що рф стягує всі свої війська до кордону України, тоді ні батьки, ні я - не взяли до уваги ці слова".

Чернівчанка Юлія: "За декілька днів до повномасштабки ми гуляли в парку Шевченка з другом, до нас підійшли оператори та запитались нашу думку щодо того, чи буде наступ, чому зібрали російські війська біля кордону. Я була впевнена, що цього не станеться, але мій друг відповів: "Так, буде наступ - це ж не просто так все робиться. Моя думка не змінювалась до ранку 24 лютого"

Слов'янка Вікторія: "16 лютого також святкували день Єднання, захід проводився біля стели, яка була пошкоджена у 2014 під час окупації, зараз на ній намальовані маки, які приховують пошкодження від куль. Люди говорили, що очікується наступ, проте, цього не сталось і всі трішки заспокоїлись. Насамперед за декілька днів до повномасштабки відчувалась напруга, очікування чогось невідомого. Ми думали, що загострення буде, але тільки на сході".

Слов'янка Лідія: "Навколо панувала паніка, але я думала, що все ж таки війни не буде, а буде тільки загострення на сході. Я зовсім не готувалась, тривожні валізи не збирала, але ми постійно стежили за новинами. Було присутнє відчуття напруження через працівників державної установи, чия будівля знаходилась біля офісу, ми бачили доволі напружену обстановку.

Чоловіка знайомої, який працював в патрульній поліції - швидко викликали на роботу, що також було приводом замислитись і переживати."

Якщо ви хочете долучитись до цього свята - задонатьте невелику суму тим, хто цього потребує. 

Слава Україні! Героям Слава!

Читайте: День єднання замість дня наступу РФ - Слов'янськ долучився до всеукраїнської акції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День Єднання #Україна #Чернівці #Слов'янськ #журналісти #новини #Буковина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...