Реклама
10:00, 24 квітня 2024 р.
Які задачі виконує мультиметр
Реклама
Незамінним прибором для вимірювання електричних величин є мультиметр. Цей багатофункціональний тестер дозволяє робити комплексний аналіз показників у приборах та електромережах для подальшого виявлення несправностей та оцінки працездатності систем. Мультиметри активно використовують інженери, електрики, ремонтники, майстри-любителі. Про те, які дані можна отримати за допомогою прибору, – далі у статті.
Спектр можливостей
За функціональністю мультиметр не поступається жодному вимірювальному приладу на сучасному ринку. Прибор поєднує в собі опції різних тестерів електрики. Найпростіша, базова версія прибору одночасно виконує ролі амперметра, вольтметра та омметра. Утім, більшість сучасних моделей мають ширший функціонал. Сьогодні за допомогою мультиметра можна виміряти:
- змінну та постійну напругу;
- змінний та постійний струм;
- опір;
- індуктивність;
- частоту та прогальність;
- продзвонювання ланцюга;
- температуру;
- вологість;
- ємність акумулятора тощо.
Окрім вищезгаданого, завдяки багатозадачному тестеру можна здійснити тестування діодів і транзисторів, а також детектування високої напруги. Деякі моделі мають цікаві додаткові функції, як-от генерація прямокутних імпульсів та сповіщення про розряджання батареї.
Важливим параметром мультиметру є діапазон вимірювання. У багатьох сучасних приладах передбачена функція автоматичного визначення найнижчої та найвищої межі, що значно спрощує роботу майстра. Якщо ж прибор налаштовується вручну, варто пам’ятати, що дані будуть точнішими при встановленні мінімально можливого діапазону.
Цифровий мультиметр має вигляд невеликого блоку з екраном та панеллю управління. В асортиментах профільних магазинах можна знайти як ручний, так і настільний варіанти прибора. Окрім багатофункціональних моделей, на ринку існують вузькоспеціалізовані прилади, наприклад, для діагностування SMD-компонентів.
Критерії вибору
Аби придбати правильний прибор, варто звертати увагу не лише на режими та діапазон вимірювань, а й на супутні параметри.
Мультиметр збереже цілісність та працюватиме максимально довгий строк за наявності кожуха, ущільнювачів та кейсу для зберігання й транспортування. Оптимізувати роботу з прибором допоможуть додаткові елементи:
- Ліхтарик. Додаткове джерело світла спростить роботу в умовах поганої видимості.
- Bluetooth або роз’єм USB. Дозволяє передавати отриману інформацію на інший пристрій.
- Магніти. Завдяки ним прилад можна зафіксувати на металевій поверхні та звільнити обидві руки для роботи.
- Знімний дисплей. Допомагає працювати з об’єктом вимірювання на відстані.
- Струмові кліщі. Дозволяють отримувати необхідні дані без розриву ланцюга.
Правильно підібраний інструмент має зручно лежати в руці, а настільний варіант із підставкою – стійко триматися на робочій поверхні. Петля або підвіска на ручному мультиметрі спрощує взаємодію з приладом під час роботи, а тримачі для щупів дозволяють зручно фіксувати елементи.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:38
13:32
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
08:42, 10 січня
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
08:42, 10 січня
live comments feed...
Коментарі