СТАТТІ
20:18, 10 січня
Спалах кору на Буковині: чим небезпечна недуга та як захиститися
СТАТТІ
Фото ілюстративне з мережі інтернет
У 2024 році у Чернівецькій області різко зросла кількість хворих на кір. Протягом 2024 року в регіоні зафіксували захворювання.
Як повідомили журналістам видання 0372 у Чернівецькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб, більшість пацієнтів – саме серед дитячого населення.
Як розповідають фахівці, 91 випадок захворювання на кір торік зареєстрували у Чернівецькому районі, зокрема 34 – у Чернівцях. Ще шість випадків – у Дністровському районі.
88 інфікованих – діти, 60 із них – віком до 10 років. Серед лише девять дорослих!
Разом із тим, станом на 10 січня 2025-го, в області підтверджено 32 випадки кору на території Великокучурівської, Чернівецької, Заставнівської, Герцаївської, Кельменецької, Кіцманської та Вижницької громад. 12 інфікованих дітей перебувають на стаціонарному лікуванні в медзакладах.
Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз
Для порівняння, протягом 2023 року на Буковині кором перехворіли лише двоє людей.
Що таке кір і чим він небезпечний?
Кір — це високозаразне вірусне захворювання, викликане вірусом кору, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Це означає, що вірус може поширюватись через кашель або чхання інфікованої особи. 9 із 10 невакцинованих людей ризикують занедужати після контакту з хворим. Найбільш вразливі до інфекції діти, які не мають щеплень.
Симптоми кору зазвичай з'являються через 10-14 днів після зараження і включають:
- Високу температуру (часто вище 38°C)
- Кашель
- Нежить
- Кон'юнктивіт (запалення очей)
- Кірковий висип, який зазвичай з'являється на 3-5 день захворювання та починається з обличчя, поступово поширюючись на тіло.
Кір може призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей та людей з ослабленим імунітетом. Деякі з можливих ускладнень включають:
- Пневмонія: Змінені дихальні функції можуть призвести до важкого запалення легень.
- Енцефаліт: Це рідкісне, але серйозне ускладнення, яке може призвести до порушення функцій головного мозку.
- Діарея: Може бути частим супутником кору, що призводить до зневоднення.
- Сильні інфекції: Внаслідок ослаблення імунної системи можуть виникати інші інфекції.
Кір є надзвичайно заразним — до 90% нещеплених осіб, які контактують з інфікованими, можуть захворіти. Вірус може залишатися у повітрі протягом кількох годин після того, як інфікована особа покине приміщення.
Найефективніший спосіб запобігти кору — вакцинація. Вакцинація від кору є частиною комплексної програми щеплень (вакцина MMR, що захищає також від паротиту та краснухи). Першу дозу зазвичай дають дітям у 1 рік, а другу — у 4-6 років.
Кір залишається серйозною загрозою для суспільного здоров'я, але його можна контролювати через вакцинацію. Знання про цю хворобу та її ускладнення можуть допомогти захистити себе і своїх близьких.
Читайте також: У Чернівцях проводитимуть вакцинацію: від яких хвороб зможуть отримати щеплення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
09:47, 10 січня
08:42, 10 січня
08:42, 10 січня
live comments feed...
Коментарі