• Головна
  • Буковинські вишиванки: 10 унікальних строїв від Миколи Шкрібляка (ФОТО)
13:56, Вчора

Буковинські вишиванки: 10 унікальних строїв від Миколи Шкрібляка (ФОТО)

НОВИНИ
Фото: Чернівецка обласна рада. Дизайн: 0372

Фото: Чернівецка обласна рада. Дизайн: 0372

Чернівецька обласна рада перетворилася на своєрідний етнографічний музей. Заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк розгорнув тут виставку 10 національних строїв з різних куточків Буковини.

Кожен костюм – це не просто одяг, а свідчення багатої культурної історії нашого краю. Про це повідомляють у Чернівецькій обласній раді. 

Яскраві особливості буковинських строїв

Гірська вишиванка з Вижниччини вирізняється особливим способом заперізування горботки, який сьогодні майже забутий. Ця сорочка середини XX століття демонструє автентичні традиції горян.

Костюм з околиць Кимполунг-Молдовенеска – чудовий приклад культурного взаємовпливу. У ньому органічно поєдналися гуцульські й румунські традиції, а орнамент містить елементи, що сягають трипільської культури.

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз

Найдавніший експонат колекції – сорочці зі сіл Задубрівка та Чорнівці приблизно 150 років. Вона вирізняється яскравою синьо-жовтою символікою, особливою технікою в'язання гачком та металевими прикрасами-лелітками. Горботка заперізується у стилі "пташка" або "хвостик".

Стрій з території від Вашківців до Чернівців прикрашений жовтим і блакитним бісером, має скісні сорочки. Його пояс і горботка були виткані ще до Другої світової війни, а сорочка датується австрійським періодом.

Баламутівська сорочка 1930-х років з колишнього Заставнівського району була модифікована після війни, але зберегла характерні для Заставни орнаменти та кольорову гаму.

Глибоцький костюм відображає культурний синтез українських і румунських традицій – сірий бісер, скісні рукави і тканий пояс є його головними особливостями.

Кіцманська сорочка з села Лашківка вражає делікатною технікою вишивки "білим по білому". Створена після війни на тонкому полотні, вона прикрашена композицією з виноградним гроном. На виготовлення такої сорочки майстриня витрачала 3-4 місяці. Найкраще з нею поєднується чорна горботка з білими смужками.

Сторожинецький стрій – яскравий приклад мультикультурності з поєднанням п'яти різних технік вишивки і характерною мережкою.

Північнобессарабська сорочка вишита волічкою – високоякісною вовняною ниткою. Традиційно такі нитки були чорного й білого кольорів, а червоний отримували домашнім фарбуванням. Шви на цій сорочці мають назву "кучеряві".

Шепітський костюм 1950-1960-х років із Путильського району демонструє поєднання румунського (темні кольори) та українського стилів вишивки.

Запрошення на презентацію

Більше про українські національні строї можна буде дізнатися 18 травня о 14:00 у Центрі культури «Вернісаж» (вул. О. Кобилянської, 53) під час презентації авторського виставково-видавничого благодійного проєкту «Жінка. Майстриня. Перемога».

Читайте також: День вишиванки 2025 у Чернівцях: повна програма заходів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#буковинський національний одяг #вишиванка #народні строї Буковини #Микола Шкрібляк #етнограф #Чернівецька обласна рада #українська вишивка #горботка #гуцульська традиція #автентичні костюми #національна спадщина #виставка національних строїв #буковинська
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...