• Головна
  • В Чернівцях презентували невідомі твори Юрія Федьковича
08:47, 12 січня 2015 р.

В Чернівцях презентували невідомі твори Юрія Федьковича

В день 127-річниці з дня смерті Юрія Федьковича в літературно-меморіальному музеї письменника в Чернівцях 11 січня відбулася презентація досі невідомих творів письменника.

Йдеться про трагедію «Хмельницький», драмах «Довбуш» і «Керманич».

 «Робота над виданням вибраних творів Юрія Федьковича розпочалася 2004 року, коли Буковина відзначала 170-річчя від дня народження письменника. Тоді до ювілею вийшла перша книга п’ятитомного видання у шести книгах. Робота розпочалася з науковцями чернівецького університету: Миколою Юрійчуком, Богданом Мельничуком, згодом долучилася і Лідія Ковалець. Видаються книги у видавництві "Буковина", -  розповідає редактор видання, автор видавничого проекту Людмила Черняк.

 «Сьогодні ми презентуємо четвертий том. Це драматургія Юрія Федьковича. До книги увійшли три драматичні твори: "Довбуш", "Керманич" і "Хмельницький". Проект є важливим, адже у Чернівцях твори Юрія Федьковича не видавалися понад століття. А трагедія "Хмельницький", наприклад, не друкувалася у радянський час, ми фактично про неї не знали. Якщо прочитати твір, вражає, наскільки він є співзвучним з нашим часом. Монологи Богдана Хмельницького, його державницьке розуміння, його бажання прислужитися рідному народові... Це просто вражає» - говорить пані Людмила.

 У п'ятий том увійде публіцистика та листування письменника.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Юрій Федькович #невідомі твори #презентували
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...