• Головна
  • Чернівецькі волонтери вважають, що влада не допомагає, а перешкоджає їхній роботі (ВІДЕО)
чому влада бездіє?
14:00, 10 квітня 2015 р.

Чернівецькі волонтери вважають, що влада не допомагає, а перешкоджає їхній роботі (ВІДЕО)

чому влада бездіє?

Принаймні до такого висновку прийшли буковинські волонтери, які понад 2 доби прожили в реанімобілях для АТО на пункті пропуску «Шегині-Медика» Львівської митниці. Волонтери зустрілися з журналістами краю, аби розповісти про бездіяльність української влади у сприянні волонтерській діяльності.

Як ми уже повідомляли, чернівецькі волонтери пригнали з Німеччини на прохання Коломийсько-Чернівецької єпархії 2 реанімобілі, які безперешкодно пропустили поляки, а на Львівській митниці арештували українські митники, вимагаючи пройти повну процедуру розмитнення.

Волонтери Олег Ревега та Андрій Ломовацький більше двох діб прожили на митниці, благаючи допомоги в нардепів, губернаторів, журналістів.

«Німецькі продавці, як почули, що реанімобілі підуть в зону АТО рятувати життя бійцям, знизили ціни. Польські митники пропустили нас без затримок, пішли нам на зустріч і не застосували усієї суворості митного законодавства Польщі, хоча могли це зробити, - волонтер Андрій Ломовацький. Та щойно ми наблизилися до нашого кордону, почалися проблеми. Нас просто не пускали на нашу територію», - розповів Андрій Ломовацький.

«Сказали, що нібито на Львівській митниці відбулися кадрові зміни і хтось зверху дав наказ не пускати. Хто саме і чому, ми не знаємо. І ми застрягли на кордоні. Почали телефонувати. Зокрема до волонтерів, друзів, до депутатів Бурбака та Тіміша, губернатора Фищука, Івано-франківського та Львівського голів ОДА, - додав волонтер Олег Ревега.

Вирватися з «полону» Львівської митниці їм вдалося лише після того, як на допомогу з Чернівців приїхали 7 волонтерів, які від безвиході вдалися до радикальних дій - перекрили в'їзд на пункт пропуску. А волонтери, заблоковані на пункті пропуску, на реанімобілях перекрили виїзд з митниці. Допомогло в цій ситуації і те, що конфлікт на Львівській митниці набув широкого розголосу в ЗМІ.

Після цього реанімобілі все ж оформили як гуманітарну допомогу, але на Схід вони до сих пір не можуть, бо на їхнє розмитнення треба приблизно 15 тисяч євро, що в кілька разів перевищує їхню вартість. Ситуація доходить до абсурду - реанімобілі, які мають рятувати життя бійцям у зоні АТО, застрягли у Чернівцях.

«Нас дивує ставлення українських посадовців до волонтерів та нашої роботи. Чому іноземці, громада, світ нам сприяє, розуміє, допомагає, але тільки не наші владні органи? Чому досі - рік триває війна в країні - немає документу, який би зняв нагальні питання волонтерства. Достатньо однієї постанови Кабміну, щоби волонтери мали змогу законно допомагати нашій армії!!!», - обурюються чернівецькі волонтери.

#Чернівецькі волонтери #бездіяльність влади #реанімобілі
Оголошення
live comments feed...