• Головна
  • Олександр Фищук обговорив проблемні питання з представниками волонтерських організацій Буковини
19:40, 14 квітня 2015 р.

Олександр Фищук обговорив проблемні питання з представниками волонтерських організацій Буковини

Сьогодні, 14 квітня, відбулося засідання Координаційного центру з надання матеріально-технічної допомоги буковинським військовослужбовцям, які воюють у східних регіонах держави,  повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА.

Понад 30 представників волонтерських організацій області обговорили проблемні питання, з якими найчастіше зіштовхуються в процесі організації надання допомоги бійцям АТО, з головою обласної державної адміністрації Олександром Фищуком, першим заступником начальника Чернівецької митниці Державної фіскальної служби Ігорем Добровольським та заступником начальника Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області Дмитром Данищуком.

Обговорено питання спрощення механізму розмитнення гуманітарної допомоги, що завозяться на територію України для потреб АТО, зокрема, автотранспортних засобів, а також питання про надання допомоги військовим, які захищають східні рубежі нашої держави, у вигляді лісо- та пиломатеріалів.

Так, Олександр Фищук повідомив, що нещодавно клопотав перед Міністром соціальної політики України Павлом Розенком про спрощення процедури розмитнення гуманітарних вантажів шляхом надання додаткових повноважень місцевим державним адміністраціям, а саме права визначати призначення того чи іншого вантажу.

Також керівник області поінформував благочинців краю про те, що необхідну кількість лісоматеріалів доцільніше замовляти в областях, які межують або знаходяться неподалік Зони проведення АТО, аніж доправляти її із західних регіонів. Це дозволить заощадити час, а також додаткові витрати на транспортування деревини.

У свою чергу Ігор Добровольський та Дмитро Данищук запропонували волонтерам напрацювати спільно із правоохоронцями регіону пропозиції щодо внесення змін до Митного кодексу України та Закону України «Про гуманітарну допомогу» в частині спрощення механізму розмитнення автівок, які завозяться на територію України для потреб АТО. Посадовці також пообіцяли розробити дорожню карту співпраці з благочинцями, застосування якої дозволить максимально пришвидшити митне оформлення транспортних засобів.

Насамкінець представники волонтерських організацій висловилися на користь створення та подальшої реєстрації у Міністерстві соціальної політики України регіональної благодійної організації, яка б займалася питаннями ввезення на митну територію України необхідних для потреб АТО автомобілів та іншого технічного обладнання, та формування єдиного реєстру соціально-відповідальних волонтерських організацій краю. На їх думку, існування такого реєстру унеможливить шахрайські дії не чесних на руку ділків, які навіть у нинішній складній ситуації почасти намагаються отримати фінансовий зиск, вводячи в оману довірливих краян.

#Волонтери Буковини #Олександр Фищук #проблеми
Оголошення
live comments feed...