• Головна
  • ПАТ «Чернівцігаз» заявляє, що встановлені НКРЕКП тарифи на газ покривають лише 46% його витрат
11:00, 15 квітня 2015 р.

ПАТ «Чернівцігаз» заявляє, що встановлені НКРЕКП тарифи на газ покривають лише 46% його витрат

У результаті встановлення економічно необґрунтованих тарифів на розподіл та постачання газу, витрати газового підприємства Буковини більш ніж на 50% перевищують розмір тарифних надходжень. У разі збереження діючих нині тарифів та економічно необґрунтованого підходу до їх формування, газорозподільну галузь країни очікує стрімкий занепад, повідомляє відділ зв’язків з громадськістю «Чернівцігазу».

Незважаючи на те, що 1 квітня 2015 року ціна на природний газ піднялась майже у 6 разів, не всі її структурні складові збільшились пропорційно до загального зростання. До прикладу, відносне зростання тарифів на розподіл та постачання газу у 2,5 рази менше ніж загальне підвищення ціни на блакитне паливо.

Відтак, в структурі діючої ціни газу, що складає 7188 грн. за 1000 кубічних метрів, тариф на розподіл розподільчими мережами та тариф на постачання разом складають 12,5% від встановленої державою вартості газу. В той же час, економічно обґрунтуванні розрахунки цих тарифів, показують, що їх частка в сьогоднішній ціні на газ мала б складати 24,98%.

Економічно необґрунтований розмір встановлених тарифів насамперед негативно позначиться на виконанні завдань з капітального ремонту та модернізації газових мереж, а також забезпечення житлового фонду лічильниками газу. Адже фінансування цих заходів здійснюється саме з коштів, що надходять від тарифів на розподіл і постачання блакитного палива.

«Тариф, який сьогодні отримує ПАТ «Чернівцігаз» лише на 46% покриває реальні затрати на послуги з розподілу та постачання газу. Адже в ньому зовсім не відображене суттєве зростання вартості матеріалів і обладнання, яке підприємство використовує у своїй виробничій діяльності. Більше того, державним регулятором вже заздалегідь визначені структура розподілу та величина витрат коштів, що надходять нам у якості тарифної виручки. На жаль, суспільству нав’язують думку, що газовики серйозно наживаються на цих тарифах, що є абсурдом. Частка прибутку підприємства, яку в чинних тарифах нам встановила держава, складає 0,2%. Але й ці 0,2% є цілком ілюзорними, адже про який прибуток може йти мова, якщо розмір тарифу і на половину не перекриває фактичних затрат», - зазначає Голова правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.

Згідно затвердженої НКРЕКП структури розподілу, 68,1% тарифної виручки ПАТ «Чернівцігаз» спрямовуються на компенсацію виробничо-технологічних втрат газу та забезпечення виробничої діяльності (закупівлю паливно-мастильних матеріалів, роботу аварійно-диспетчерських служб та служб, які щоденно виконують регламентні роботи на зовнішніх та внутрішньобудинкових газових мережах). Ще 20,2% відраховується на виплату заробітної плати працівників підприємства, 6,3% становлять капітальні інвестиції компанії у державні газові мережі, 5,2% - на банківське обслуговування особових рахунків споживачів газу в АТ «Ощадбанк». Частка прибутку підприємства від тарифних надходжень складає 0,2%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ПАТ "Чернівцігаз" #тарифи #витрати #Віктор Горда
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...