• Головна
  • Жителі села Чорнівка просять приєднати їх до Чернівців
18:40, 11 червня 2015 р.

Жителі села Чорнівка просять приєднати їх до Чернівців

Майже 300 мешканців села Чорнівка Новоселицького району звернулися до мера Чернівців  Олексія Каспрука з проханням  приєднати  їхнє село до Чернівців  відповідно до Закону України  « Про добровільне об’єднання територіальних громад». Такі прохання надходять і від мешканців  інших, прилеглих до Чернівців сіл, повідомляє прес-служба Чернівецької міської ради.

Відповідно до даного закону,  ініціаторами добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст можуть бути:

- сільський, селищний, міський голова;

- не менш як третина депутатів від загального складу сільської, селищної, міської ради;

- члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи;

-  органи самоорганізації населення відповідної території (за умови представлення ними інтересів не менш як третини членів відповідної територіальної громади).

Закон (п.3.ст.4) передбачає, що добровільне об’єднання територіальних громад не призводить до зміни статусу населених пунктів  сільської чи міської місцевості. Тому інформація, яка останнім часом поширюється у селах,  про те, що сільська  територіальна громада, яка об’єдналася з територіальною громадою міста, втрачає статус  сільської території, не відповідає дійсності. Відтак,  усі  соціальні гарантії, які визначені для  сільських територій, для членів  громади села,  яка добровільно об’єдналася з громадою міста, зберігаються. 

Якість та доступність публічних послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, не можуть бути нижчими, ніж до  такого об’єднання.

 

#об'єднання громад #Чорнівка #Чернівці
Оголошення
live comments feed...