У Чернівцях труять собак: зафіксовано 4 випадки

отруєня собак\фото ілюстративне з відкритих джерел

Центр стерилізації тварин Чернівців на своїй сторінці у Facebook повідомив, що у Чернівцях зафіксували чотири випадки навмисного отруєння собак, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше про: У Чернівцях проблеми безпритульних тварин вирішуватимуть спільно з міжнародними партнерами

"На даний час в місті Чернівці зафіксовано 4 випадки навмисного отруєння собак. Найчастіше догхантери використовують два види отрути: препарати змішують з фаршем, ковбасою чи собачим кормом - такі приманки дуже привабливі для собак", – йдеться у повідомленні.

Також у Центрі стерилізації оприлюднили ознаки отруєння собак та способи як їм допомоги.

Симптом:

Через 30 хвилин після отруєння у тварини виникає сонливість, неуважність погляду, сплутаність свідомості. Потім собака починає втрачати координацію, підкошуються ноги, заносить на всі боки. Починається блювання (може і не бути, якщо в приманку підмішано протирвотне), рясне слиновиділення, з'являється піна з рота. Виразність симптомів залежить від тяжкості отруєння - максимальна концентрація отрути в крові спостерігається через 1-2 години після прийому (іноді перші симптоми отруєння з'являються через 2-3 години).

отруєння собак

Перша допомога:

Викликати блювання, наприклад, напоїти примусово великою кількістю кип'яченої води (НЕ сольовим розчином, можна отруїти тварину самою сіллю). З обережністю можна застосувати перекис водню з водою - 1:1 (з розрахунку 1 ст. л засобу на 3 кг ваги тварини). При судомах блювання викликати не можна!

Найголовніше – необхідно ввести антидот внутрішньом'язово - вітамін В6. Стандартна дозування - 10 мг на 1 кг ваги. Після ін'єкції В6 у вас є півгодини, щоб доставити собаку в найближчу ветеринарну клініку.

Цей вид отрути добре адсорбується: дати 1 таблетку активованого вугілля на 1 кг маси тіла собаки (розтерти, розвести з водою і дати тварині випити), або атоксіл, ентеросгель, сорбекс. Дати корвалол (15 к. на 20 кг), зробити очисну клізму або дати проносне.

Також варто пам'ятати, що в Україні за жорстке поводження з тваринами передбачена кримінальна відповідальність. Відповідно до ст. 299 КК України винним загрожує від 3-х до 8 років позбавлення волі.

Читайте також: Українцям з квітня почнуть оплачувати лікування онкозахворювань

Розбір польотів: у Чернівцях вкотре змінилось керівництво аеропорту