Напередодні 8 березня на вулицях міста можна побачити ятки не тільки з тюльпанами, трояндами та гіацинтами. Підприємливі буковинці зривають у лісах краю первоцвіт і продають їх у букетиках до свята, хоча своїми діями порушують законодавство та наносять шкоду екосистемі, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше про Купи сміття біля кордону на Буковині: дорожники вивезли чотири вантажівки непотребу (ФОТО)
Більша частина первоцвітів не тільки на Буковині, а й загалом в Україні, вже належать до категорії рідкісних та зникаючих рослин. Є й такі ранньоквітучі рослини, зокрема, крокуси та підсніжники, які віднесені до рослин Червоної книги, тому вони охороняються законом і за їх нищення передбачається відповідальність. Про це нашій кореспондентці розповіли у Державній екологічній інспекції у Чернівецькій області.
Так, відповідно до наказу Держекоінспекції Карпатського округу №90 від 24.02.2021 року, по всій території області перевірятимуться місця збору рідкісних рослин, їх перевезення та місця можливого продажу. Запроваджені заходи екологів також передбачають посилення держекоконтролю у пунктах пропуску через кордон.
Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.
Екоінспектори нагадують, що за порушення порядку придбання чи збуду первоцвіту або ж інших рослин, занесених до Червоної книги України чи тих, котрі охороняються відповідно до міжнародних договорів, передбачається адміністративна відповідальність за статтею КУпАП у вигляді штрафу. Сума штрафу складає від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 510 до 1700 грн.
Якщо ж рослини, що охороняються законодавством, були зірвані громадянами на території природно-заповідного фонду, то сума штрафу різко зростає. Порушнику у такому разі доведеться заплатити від 1700 до 4250 грн штрафу.
І навіть, якщо була зірвана в лісі одна квітка первоцвіту, зауважують екоінспектори, це теж є порушенням закону.