• Головна
  • Даруйте буковинкам квіти, але не первоцвіт: в екоінспекції розповіли про покарання
первоцвіт
17:18, 5 березня
Надійне джерело

Даруйте буковинкам квіти, але не первоцвіт: в екоінспекції розповіли про покарання

первоцвіт
Даруйте буковинкам квіти, але не первоцвіт: в екоінспекції розповіли про покарання

Напередодні 8 березня на вулицях міста можна побачити ятки не тільки з тюльпанами, трояндами та гіацинтами. Підприємливі буковинці зривають у лісах краю первоцвіт і продають їх у букетиках до свята, хоча своїми діями порушують законодавство та наносять шкоду екосистемі, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше про Купи сміття біля кордону на Буковині: дорожники вивезли чотири вантажівки непотребу (ФОТО)

Більша частина первоцвітів не тільки на Буковині, а й загалом в Україні, вже належать до категорії рідкісних та зникаючих рослин. Є й такі ранньоквітучі рослини, зокрема, крокуси та підсніжники, які віднесені до рослин Червоної книги, тому вони охороняються законом і за їх нищення передбачається відповідальність. Про це нашій кореспондентці розповіли у Державній екологічній інспекції у Чернівецькій області. 

Державна екологічна інспекція Карпатського округу спільно з ГУНП у Чернівецькій області за для посилення механізмів держконтролю щодо збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу розробила низку заходів оперативного реагування  на порушення законодавства у природоохоронній сфері, - повідомили у Чернівецькій екоінспекції.

Так, відповідно до наказу Держекоінспекції Карпатського округу №90 від 24.02.2021 року, по всій території області перевірятимуться місця збору рідкісних рослин, їх перевезення та місця можливого продажу. Запроваджені заходи екологів також передбачають посилення держекоконтролю у пунктах пропуску через кордон.

Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.

Екоінспектори нагадують, що за порушення порядку придбання чи збуду первоцвіту або ж інших рослин, занесених до Червоної книги України чи тих, котрі охороняються відповідно до міжнародних договорів, передбачається адміністративна відповідальність  за статтею КУпАП у вигляді штрафу. Сума штрафу складає від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 510 до 1700 грн. 

Якщо ж рослини, що охороняються законодавством, були зірвані громадянами на території природно-заповідного фонду, то сума штрафу різко зростає. Порушнику у такому разі доведеться заплатити від 1700 до 4250 грн штрафу. 

І навіть, якщо була зірвана в лісі одна квітка первоцвіту, зауважують екоінспектори, це теж є порушенням закону.

За один екземпляр незаконної добутої рослини, занесеної до Червоної книги, передбачена компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа), шафрани (крокуси), підсніжники в залежності від виду, сон-трава до 62 грн., - додають у Держекоінспекції Чернівецької області.

Тож буковинців закликають не зривати і не купувати первоцвіт, бо кожен покупець букетику стимулює браконьєрів знищувати квіти і в наступному році.

Читайте такожНа Буковині планують контролювати викиди шкідливих речовин у повітря від автотранспорту

Старі приміщення та пічне опалення: на Буковині добудують школу в с. Їжівці (ВІДЕО)

#первоцвіт #відповідальність #екоінспектори
Оголошення
live comments feed...