Про збереження ринку старожитностей, раритетних та антикварних речей біля залізничного мосту на вулиці Руській в Чернівцях, зареєстрована петиція на сайті місцевих петиціїї м.Чернівці, пише 0372.ua
Нагадуємо, ми писали раніше, що На Буковині 99% штучних обмежувачів швидкості підлягають обов'язковому та негайному демонтажу
Місто Чернівці має унікальну історію та відома у світі міжнаціональною та міжконфесійною толерантністю, збереженням полікультурних народних, торгівельних традицій та звичаїв.
У місті є багато історичних пам’яток, в чернівецьких родинах зберігається чимало старожитностей, рідкісних речей, які є цінністю різних історичних періодів.
У Чернівцях активно працюють товариства колекціонерів, які також зацікавлені у створенні умов для спілкування, обміну предметами колекціонування.
Чернівці були у складі різних держав і за усіх часів у місті були ринки, де мешканці мали змогу продати, обмінятися речами, які мають свою історію, історичними раритетами.
Останнє кілька десятків років ринок вживаних речей та старожитностей у Чернівцях стихійно працює біля залізничного мосту на розі вулиць Руської та Зеленої.
Місце розташування ринку – сквер та прилегла територія - перебувають у занедбаному стані, вже багато років ніким не обслуговуються.
Міська рада заявила про намір провести відкритий архітектурний бліц-конкурс на кращу проектну пропозицію благоустрою скверу біля мосту на вул. Руській, 79.
Благоустрій цього скверу є вкрай необхідним. Однак вважаємо, що під час визначення кращої проектної пропозиції на його благоустрій необхідно передбачити створення умов для функціонування у цьому місці раз на тиждень (щонеділі) ринку вживаних речей, антикваріату та старожитностей, який стане новою туристичною родзинкою Чернівців, своєрідним музеєм історично цікавих і несподіваних речей.
Зазначений ринок виконує й соціальну функцію, оскільки його послугами користуються чимало малозабезпечених громадян, які мають змогу тут продати/придбати вживані речі за помірними, символічними цінами, поспілкуватися, поділитися спогадами та новинами.
Не маємо сумніву, що цей ринок в пошуках цікавих речей відвідуватимуть туристи, він стане магнітом для торговців вінтажними та раритетними речами з інших областей України.
Аналогічні ринки існують в Одесі (Староконка), Львові («Вернісаж» та книжковий ринок біля Федорова), Відні (Am Hof, працює по п'ятницях та суботах), Франкфурті на Майне (Sachsenhausen-Nord, працює по суботах), Парижі (декілька таких ринків працюють тричі на тиждень), Берліні ( є кілька таких ринків, найстарший з них на вулиці 17 Червня працює щосуботи та щонеділі). Усі ці ринки знаходяться в старих, історичних частинах європейських міст.
Тому питання збереження автентичного ринку вживаних, раритетних речей біля мосту на вул. Руській, 79 є важливою європейською традицією, яка має право на існування в Чернівцях, підвищує туристичну привабливість нашого міста.
Просимо виконати роботи з благоустрою цього скверу та створити належні умови для комфортного функціонування щонеділі у цьому місці ринку вживаних, раритетних, вінтажних та антикварних речей,- пише авторка петиції, депутатка Чернівецької районної ради, чернівчанка Тетяна Гордіц.
Підтримати петицію можна, за посиланням.
Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.
Читайте також:На Буковині лісівники висадили понад три сотні саджанців "адамового дерева"
У Chrome для Android з'явилася функція відстеження цін на товари