У Чернівцях у Музеї просто неба відбулось етнографічне свято "Буковинське пущення". Готували млинці та смаколики, а фольклорні колективи області і естрадні співаки створили приємну атмосферу у цей нелегкий час. Раніше ми писали, про те як росія вкрала та привласнила собі українське свято Масницю.
Свято Масниця прийшло до нас із язичницької культури і спочатку було пов'язане з днем весняного рівнодення - народ проводжав зиму і зустрічав весну.
Але після прийняття християнства виявилося, що традиційний час свята випадає якраз на Великий піст, тому Масницю довелося змістити - на останній тиждень перед постом.
За церковною традицією на Масницю вже не можна їсти м'ясо, але можна інші скоромні продукти. Також скасовується піст в середу і п'ятницю. За Масляний тиждень люди намагаються наїстися молочних продуктів, яєць, риби і головної страви - вареників, аби потім мати сили витримати довгий піст.
Це свято всепрощення та примирення, люди у цей час намагались вирішити всі конфлікти, вибачитись та вибачити аби зустріти весну у злагоді і мирі.
Слідкуйте за оновленнями 0372.ua у Viber
У свята немає фіксованої дати - воно починається за 56 днів до Великодня і відзначається тиждень напередодні Великого посту. Великдень 2024 року буде 5 травня, отже, Масниця у 2024 році розпочалась 11 березня і триватиме до 17 березня.
У Чернівецькому Музеї просто неба 17 березня відбулось етнографічне свято "Буковинське пущення". Готували млинці та смаколики, а фольклорні колективи області і естрадні співаки створили приємну атмосферу.
На жаль, погода трохи зіпсувала враження від традиційного святкування, і через це людей було не багато.
На святі ми зустріли найвідомішого екскурсовода Чернівців пана Ярка, який поділився своїми враженнями: