• Головна
  • На Буковині з'являться інспектори праці
16:28, 19 липня 2017 р.

На Буковині з'являться інспектори праці

На Буковині з'являться інспектори праці

Сьогодні, 19 липня, перший заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк зустрівся із заступником голови Державної служби України з питань праці Ігорем Шумелюком та начальником Управління Держпраці в Чернівецькій області Іваном Луцаком.

У ході заходу обговорено нагальні питання у сфері охорони та гігієни праці на підприємствах області, а також мінімізації неофіційної зайнятості населення й дотримання розміру виплати мінімальної заробітної праці.

Перший заступник голови облдержадміністрації Михайло Павлюк  наголосив, що обласна виконавча влада тісно співпрацює з територіальним підрозділом Державної служби України з питань праці щодо превентивної роботи, інформаційно-роз'яснювальних кампаній щодо подолання нелегальної зайнятості населення Буковини.

«Погашення заборгованості по зарплатах й створення усіх умов для легальної зайнятості є серед пріоритетів місцевої виконавчої влади. Впевнений, що спільними зусиллями всіх відповідних органів державної центральної та місцевої виконавчої влади вдасться поступово вивести «з тіні» нелегально працюючих буковинців. Це в інтересах самих громадян, їх майбутнього у нашій державі», - зазначив Михайло Павлюк. – Управління Держпраці може розраховувати на організаційну, аналітичну, юридичну чи інформаційну підтримку від обласної державної адміністрації у вигляді як організації робочих зустрічей з головами новостворених об’єднаних територіальних громад так і проведенню семінарів, навчань чи прес-конференцій відповідальними за дотримання законодавства про працю».

Окрім того, обговорено питання здійснення повноважень інспектора з питань праці у територіальних одиницях Чернівецької області. Заступник голови Державної служби України з питань праці Ігор Шумелюк окремо поцікавився про виконання Постанови Кабінету Міністрів України №295 від 26 квітня 2017 року «Деякі питання реалізації ст.259 КЗпПУ та ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у Чернівецькій області.

«У містах, районах та об'єднаних територіальних громадах області повинна бути створена посада інспектора з праці. Але хочу запевнити, що завдання інспектора не карати, а розповісти, попередити, проконсультувати для того, щоб запобігти порушенням законодавства про працю. Потрібно апелювати до свідомості очільників територіальних одиниць, адже спільне завдання органів державної влади та Державної служби України з питань праці – забезпечити працівникам гідний захист свого здоров’я і свого майбутнього», - зазначив Ігор Шумелюк.

Михайло Павлюк наголосив, що жодна європейська держава не побудувала розвинену інфраструктуру, економіку чи систему соціального захисту без верховенства права, тому громадянам треба насамперед демонструвати, що у суспільстві всі рівні, і якщо хтось порушує норми трудового законодавства, то за це має відповідно понести відповідальність. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #інспектор #праця
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...