• Головна
  • Мер наклав вето на три "земельні" рішення міської ради
09:01, 30 грудня 2017 р.

Мер наклав вето на три "земельні" рішення міської ради

Мер наклав вето на три "земельні" рішення міської ради

У Чернівцях міський голова Олексій Каспрук скористався право вето і зупинив дію трьох рішень міської ради, що були прийняті на черговій сесії.

Як повідомляє прес-служба міськради, вказані " земельні " рішення були " прийняті з порушеннями вимог Конституції України, Земельного кодексу України, законів України " Про регулювання містобудівної діяльності " та " Про місцеве самоврядування в Україні " .

Розпорядженням міського голови зупинено пункт 15 рішення Чернівецької міської ради від 26.12.2017р. №1065 " Про надання фізичним та юридичним особам дозволів та затвердження проектів землеустрою щодо зміни цільового призначення земельних ділянок і внесення змін до окремих пунктів рішень з цих питань " , яким гр. Петрушко О.В., Пушкар К.І. та Діш Махмету затверджено проект землеустрою зі зміни цільового призначення земельної ділянки за адресою вул.Садова, 6, площею 0,3322га. для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку за рахунок орендованої земельної ділянки для обслуговування будівель. Міський голова звертає увагу, що затверджений проект землеустрою не був узгоджений із управлінням містобудування та архітектури департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради і він не відповідає плану зонування території міста Чернівці. Таким чином, затверджуючи зазначений проект землеустрою зі зміни цільового призначення за адресою вул. Садова,6 з обслуговування будівель на " для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку " міська рада діяла всупереч затвердженій містобудівній документації - Генеральному плану міста Чернівці. З огляду на ці обставини, рішення прийнято з порушенням вимог Конституції України, Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні " , Земельного кодексу України, Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності " і підлягає зупиненню.

Олексій Каспрук зупинив дію пункту 16 з підпунктами 16.1, 16.2, 16.3 рішення міської ради VІI скликання від 26.12.2017 р. №1065 " Про надання фізичним та юридичним особам дозволів та затвердження проектів землеустрою щодо зміни цільового призначення земельних ділянок і внесення змін до окремих пунктів рішень з цих питань " , яким товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-торговельному підприємству " НОРД-Сервіс " затверджено проект землеустрою із зміни цільового призначення та надано в оренду терміном на 5 (п’ять) років земельну ділянку за адресою вул.Руська,236, площею 0,7943га (кадастровий номер 7310136600:35:002:0105).

Увагу звернуто на те,що відповідно до частини 4 статті 24 Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності " зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території, забороняється.

Зазначено, що Головне управління Держгеокадастру України в Чернівецькій області провело перевірку дотримання земельного законодавства під час прийняття рішень міською радою та встановило, що рішення Чернівецької міської ради від 28.07.2016 р. №349 " Про розгляд звернення товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельного підприємства " НОРД-Сервіс " щодо надання дозволу на складання проекту відведення по зміні цільового призначення земельної ділянки на вул.Руській, 236 " не відповідає вимогам Земельного кодексу України, оскільки прийняте без врахування плану зонування території м. Чернівці. Зокрема, перевіркою встановлено, що зазначена земельна ділянка відноситься до категорії В-5 – зона промислових підприємств і технологічних об’єктів та установок V класу шкідливості за санітарною класифікацією (СЗЗ-50м). За результатами цієї перевірки Головне управління Держгеокадастру України в Чернівецькій області подало клопотання Чернівецькій міській раді щодо усунення порушень земельного законодавства шляхом приведення рішення Чернівецької міської ради від 28.07.2016 р. №349 " Про розгляд звернення товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельного підприємства " НОРД-Сервіс " щодо надання дозволу на складання проекту відведення по зміні цільового призначення земельної ділянки на вул.Руській,236 " у відповідність до вимог земельного законодавства.

Міський голова Олексій Каспрук зупинив також дію пункту 26 рішення міської ради VІI скликання від 27.12.2017 р. №1078 " Про розгляд звернень юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців щодо надання земельних ділянок в оренду, поновлення договорів оренди землі, визнання такими, що втратили чинність, та внесення змін до окремих пунктів рішень з цих питань " , яким спільному підприємству " Ринок Буковинський " поновлено договір оренди земельної ділянки за адресою вул.Комарова Володимира, площею 0,0676га (кадастровий номер 7310136300:08:001:0105) для обслуговування торгового ряду та літніх майданчиків на 5 років. Міський голова звертає увагу, що зазначена земельна ділянка відповідно до Генерального плану міста відноситься до території інженерно-транспортної інфраструктури і знаходиться в межах червоних ліній вул. Комарова. Також зазначено, що орендар СП " Ринок Буковинський " просив поновити йому договір оренди зазначеної земельної ділянкистроком на 2 роки 8 місяців, натомість міська рада поновила вказаний вище договір оренди землі на 5 років. Олексій Каспрук вважає, що це рішення суперечить вимогам Конституції України, Земельного кодексу України, Закону України " Про оренду землі " , Закону України " Про автомобільні дороги " і підлягає зупиненню.

Зазначені питання міський голова Олексій Каспрук пропонує депутатам повторно розглянути 12 січня на позачерговій сесії, яка розпочнеться о 10.00.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рішення #міськрада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...