
22:00, 29 серпня 2018 р.
Як не впасти у депресію після відпустки: поради психологів

Після довгоочікуваної відпустки багато хто скаржиться на стрес і поганий настрій. Повернення до рутинної роботи, навчанні та звичайному житті, в цілому може бути джерелом страждань і дискомфорту, у вас виникає відчуття, що ви більше не хочете продовжувати робити те, що ви займалися.
1. Перше, що ви повинні зробити, визначити симптоми. Ознаки пост-відпускної депресії включають в себе:
- Втома або неспокій, можливо, підвищення енергії, яка відволікає увагу від роботи.
- Втрата або збільшення апетиту.
- Смуток, сльози і розпач.
- Почуття ностальгії, вам хочеться повернутися назад.
- Гнів має місце бути, особливо, якщо відпустка повинен був вирішити проблеми, які залишилися невирішеними.
- У деяких випадках — депресія, якщо ви підозрюєте цей симптом, негайно зверніться до лікаря.
2. Після відпустки ви відчуваєте себе як вичавлений лимон. У подорожах, час пролітає непомітно, ви незалежні, розкуті, а по поверненню, наше почуття свободи виявляється в звичайних обмеженнях повсякденної роботи і термінах. Повертаючись до рутини, ви повинні знову ставити і вирішувати всілякі завдання і цілі. Це абсолютно нормально відчувати порожнечу і смуток після відпустки. Не поспішайте, нехай все хороше залишиться в спогадах, ви повинні сміливо переступити через цей етап, то, що ви пережили, має залишитися тільки теплотою в душі і на фотографіях.
3. Зрозумійте, що ваша відпустка не обов’язково повинен закінчуватися. Якщо ви познайомилися з різними культурами, іншим темпом життя, дивовижною архітектурою, їжею і т.д., значить ви відкрили нові двері в своєму житті. Ви доторкнулися до можливості, яка раніше не була частиною вашого життя, важливо зрозуміти цей аспект вашої відпустки і зберегти в спогадах. Зберегти частинку своєї поїздки можна декількома способами: фотографії, відео, унікальні сувеніри, тільки так вам буде легше запам’ятати нові місця і ваш досвід. Фото вставте в рамочки і розмістіть на робочому столі, кожен раз, коли починаєте сумувати — погляньте на них і посміхніться, згадуючи тільки хороше з вашої поїздки. Якщо вам сподобалася кухня іншої країни, купите кулінарну книгу і відтворити будинку улюблені страви. Ви навіть можете перенести культуру іншої країни, у тому числі через танці, ремесла, мистецтва, одяг, вивчення мови, перегляд фільмів, спілкування з новими знайомими і т.д. І, найголовніше, заведіть в банку рахунок і назвіть його «Мій наступний відпустку», почніть відразу ж, по приїзду, відкладати туди гроші.
4. Можливо, прийшов час, що-небудь змінити в своєму житті? Більшість людей після відпустки думають про це, тому що відчувають себе не в своїй тарілці з повернення, їм нудно. Це помилка — намагатися забути всі переживання і змусити себе повернутися в щоденну рутину. Замість цього, знайдіть речі, які дійсно вплинули і справили враження на вас в подорожі і включіть їх у своє звичайне життя. Наприклад, під час поїздки, ви виявили, що жителі нікуди не поспішають, насолоджуються життям, кожною секундою. Може бути, зараз саме час переглянути все і почати жити простіше? Користуйтеся стільниковим та інтернетом якомога рідше, найчастіше — це всього лише пусте проведення часу. Замість цього, більше спілкуйтеся з людьми в живу, відвідайте родичів і близьких друзів, які живуть в сусідніх містах. Змініть свій зовнішній вигляд і займіться здоров’ям. Більше спите, відвідуйте спа-салони, змініть свій щоденний догляд та стежте за харчуванням. Продовжуйте спілкування з тими, з ким познайомилися під час відпустки. Канікули часто нас зводять з новими цікавими людьми і нагадують нам, як легко завести нових друзів. Зв’яжіться з друзями дитинства, заведіть нових друзів по роботі, хобі, спорту.
5. Поділіться своїм досвідом подорожей. Почніть з друзів і членів родини. Як тільки у вас з’явиться вільний час, ви можете поділитися своїми відчуттями, розповісти парочку смішних історій, моменти невдач, і т.д. Також можна викласти фотографії з відпустки в соціальні мережі, щоб інші надихнулися вашою поїздкою.
6. Є кілька порад, які допоможуть плавно перейти від відпустки в звичайну рутину. Намагайтеся уникати важливих ділових зустрічей і переговорів відразу по поверненню. Але з іншого боку, якщо ваш перехід до роботи затягнеться, він може мати протилежний ефект, скопляться сотні непрочитаних листів у поштовій скриньці, прострочених документів, пропущених дзвінків і т.д. Завжди повертайтеся в четвер або п’ятницю, так буде легше відпрацювати один — два дні і знову піти на вихідні, а потім, вже з новими силами — за роботу. Якомога швидше повертайтеся до звичайної дієти та фітнесу, щоб скинути зайві кілограми, набрані у відпустці. Проведіть час у колі сім’ї та друзів, щоб з легкістю повернутися назад у нормальне життя. Вони можуть бути джерелом підтримки і хорошими слухачами ваших оповідань.
7. Почніть планувати наступну поїздку відразу після повернення. Кращий спосіб подолати депресії після — очікування, плани, бронювання та спілкування на туристичних форумах. Перегляньте сайти авіакомпаній, прочитайте відгуки цікавлять готелів. Або вирушайте в турагентство — раннє бронювання завжди дешевше. Почніть економити і відкладати гроші щотижня на наступний відпустку.
Джерело: podorozhi.com
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:25
Вчора
Спецтема
Оголошення
08:43, 2 липня
12:41, Вчора
14:38, 25 червня
09:02, 29 липня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі